Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Jak to się stało, że powstały kursy i warsztaty fotograficzne
dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w Knurowie na Śląsku ?

Konsultacje fotograficzne, warsztaty fotograficzne, fotografia portretowa i artystyczna. Knurów - Śląskie.Przez lata pracowałem jako pedagog/psychoterapeuta w ośrodku dla młodzieży, gdzie byłem liderem odpowiedzialnym za program terapeutyczny i kierunki pracy z młodzieżą. Fotografia to moje hobby, dlatego również tam prowadziłem zajęcia fotograficzne, zarażając innych pasją, co zwieńczone było wystawą w Bytomiu.

Zawsze żałowałem, że moje pasje - wspinaczka i fotografia - nie mają zbytnio swojego miejsca w Knurowie. Narzekałem, że zbyt mało jest takich inicjatyw nakierowanych na rozwój różnorodnych pasji młodych ludzi w obrębie twórczym i sportowym w naszym mieście. Marzyłem, by kiedyś powstała tu ścianka wspinaczkowa, bym mógł trenować młodzież "u siebie", a nie w Gierałtowicach czy na hali "Arena" w Gliwicach, jak to robię aktualnie. Biorąc udział w różnych warsztatach, ucząc się we Wrocławskiej Szkole Fotografii, podróżując w poszukiwaniu wiedzy fotograficznej po całej Polsce, wystawiając swoje prace we Wrocławiu czy innych miastach, zawsze żałowałem, że nikt nie inwestuje w fotograficzny rozwój młodzieży i dorosłych w Knurowie.

Postanowiłem jednak przestać narzekać i wziąć sprawy w swoje ręce. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić swoją pasją wielu z Was i dzięki temu w mieście powstanie pozytywna i twórcza społeczność, która stworzy wiele interesujących projektów i wystaw. Proponowane przeze mnie warsztaty to początek większego projektu. Jeśli tak jak myślę w Knurowie jest spory potencjał twórczy, to mam nadzieję, że moje warsztaty będą wstępem do stworzenia ciekawej lokalnej inicjatywy, na którą mam zarysowany całkiem fajny pomysł. 

Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży w Knurowie, a także dla dorosłych. Fotografia cyfrowa i analogowa.

Kursy i warsztaty fotograficzne w Knurowie !

Zapraszam na 5 miesięczne warsztaty fotograficzne w Knurowie, które prowadzone są w dwóch cyklach wrzesień-styczeń oraz luty-czerwiec. W każdym cyklu mamy do wyboru warsztaty, które odbywają się dwa razy w miesiącu "Zaawansowane od podstaw", oraz drugie na których spotykamy się raz w miesiącu "Portret i oświetlenie". Warsztaty skierowane są do osób, które chcą poszerzyć swoją pasję fotograficzną, uporządkować wiedzę, ujarzmić sprzęt, zrozumieć światło, poszerzyć horyzonty i przeżyć 5 miesięczną przygodę warsztatową. Oferuję również okazjonalne inne warsztaty, np. analogowe, warsztaty studyjne, warsztaty otworkowe, naukę pracy w profesjonalnym studio, obróbka fotografii itp. Jeśli nie lubisz pracować w grupie istnieje możliwość spotkania się na konsultacjach indywidualnych.

Warsztaty i kursy fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na śląsku. Fotografia analogowa i cyfrowa. KnurówAktualna oferta warsztatowa kierowana jest zarówno do zapalonych pasjonatów fotografii jak i początkujących, miłośników cyfry oraz analogów, młodych i tych trochę starszych. Nauka w takiej formie to wspaniała przygoda, przyjazna atmosfera, wzbogacające doświadczenie, mobilizacja do działania, a przy okazji możliwość poznania innych pasjonatów fotografii oraz świetna zabawa.

Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Was swoją pasją i z czasem powstanie w mieście pozytywna i twórcza społeczność, która stworzy wiele interesujących projektów i wystaw.

Uczestnicy warsztatów uzyskują możliwość wynajęcia studia oraz stałą zniżkę na duże wydruki w wysokości 10%.

 

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

Warsztaty
analogowe

 

Poznaj magię fotografii analogowej. Stwórz fotografię własnymi rękami bez użycia komputera.

 

Warsztaty fotografii analogowej:

grupa 2-4 osób
zajęcia raz w miesiącu
10h warsztatów
praca głównie warsztatowa
kameralne grono
zapewnione materiały

 

Na warsztatach przejdziesz cały magiczny proces od zakładania filmu do aparatu, przez wywołanie negatywu i wykonanie własnej dużej odbitki.

 


 

 

 

 

 

Konsultacje
oraz warsztaty

 

Możesz skorzystać z konsultacji indywidualnych lub zapoznać się
z szerszą ofertą warsztatów.

 

Możliwości warsztatowe:

W razie zainteresowania istnieje możliwość utworzenia dodatkowej grupy o innej tematyce fotograficznej:
 

fotografia portretowa
fotografia studyjna
praca z oświetleniem
obróbka fotograficzna
fotografia otworkowa
oraz inne

W razie pytań czy wątpliwości zapraszam do kontaktu mailowo, telefonicznie lub przez media społecznościowe.

 

 

Warsztaty fotograficzne

 

Rozwijaj swoje umiejętności i poszerzaj horyzonty na kursie fotografii twórczej dla ambitnych !!

 

Warsztaty fotograficzne:

grupa 6-8 osób
cykl 5 miesięcy
spora dawka wiedzy
praca głównie warsztatowa
kameralne grono
dostęp do albumów i studia
       na zajęciach

 

Warsztaty kierowane są do osób średnio zaawansowanych oraz ambitnych początkujących.

  

 

 

 

 

"Warsztaty fotografii analogowej" w Knurowie:

Ciemnia fotograficzna na warsztatach analogowych w Knurowie.Warsztaty odbywają się w jednodniowym bloku. W zależności od potrzeb może to być jedno spotkanie 10 godzin (wszystko w pigułce w jeden dzień) lub dwa po 8 godzin (w jeden dzień całość, w kolejny skupienie na pracy wyłącznie w ciemni nad odbitkami - ten wariant polecam).  Praca w ciemni jest wciągająca, czasochłonna ale i daje sporo satysfakcji.


Zapisując się na warsztat nie musisz posiadać żadnego sprzętu.
W cenę wliczony jest koszt materiałów takich jak: film Ilford Delta, chemia fotograficzna do wywołania negatywu, chemia do wykonania odbitek, profesjonalny papier fotograficzny multigradiacyjny Ilforda itd. Do pracy możemy wykorzystać moje dwa aparaty Minolty lub własne, jeśli ktoś posiada. Na zajęciach będziesz mieć okazję przejść cały proces fotografii - od założenia filmu, przez wykonanie zdjęć, wywołanie filmu, po własnoręczne wykonanie dużej odbitki pod powiększalnikiem. Po drodze będą pojawiać się różne wątki związane z fotografią. Zajęcia prowadzone są w komfortowych warunkach i kameralnym gronie. Mam nadzieję, że będzie to również okazja do mile spędzonego czasu, wielu rozmów o fotografii, przeglądania albumów, szukania inspiracji, wymiany doświadczeń. Zazwyczaj uczestnicy są pasjonatami fotografii, dlatego na każdych zajęciach zachęcam do przyniesienia paru zdjęć (niekoniecznie wykonanych analogiem), by wspólnie pochylić się nad zdjęciami i wymienić się uwagami, co moim zdaniem jest bardzo istotne w otwieraniu kolejnych wrót fotografii.

Program warsztatów fotografii analogowej:
1. Wprowadzenie, zapoznanie, podstawowe wiadomości o fotografii analogowej, załadowanie kliszy.
2.  Krutki szybki spacer fotograficzny i naświetlenie swojej rolki filmu.
3.  Wywołanie filmu, obsługa koreksu, ładowanie filmu do koreksu.
4.  Praca w ciemni, obsługa powiększalnika.
5. Wykonanie własnej dużej odbitki - praca indywidualna.
6. Podsumowanie zajęć i przegląd prac.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gdzie i kiedy ?
Zajęcia mogą ruszyć, gdy znajdą się minimum 2 chętne i zdecydowane osoby. Tylko taka liczba osób gwarantuje zwrot wysokich kosztów materiałów potrzebnych do zajęć. Pracować będziemy w moim studio i ciemni przy ulicy Niepodległości. Osoby radzące sobie sprawnie z ciemnią uzyskają możliwość podnajęcia ciemni na korzystnych warunkach.

Koszt ?
Pełen koszt warsztatów to 500zł w wariancie expres 12h jednodniowym (wliczone koszty - chemia do kliszy, chemia do papieru, papier 30x40 multigrade, klisze itd.) lub 800zł za dwa spotkania - 20 godzin warsztatów.

 

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

 Konsultacje indywidualne, pozostałe warsztaty:

Chętne osoby zapraszam do konsultacji indywidualnych, zainteresowane placówki i pedagogów do skorzystania z oferty warsztatów dla dzieci i młodzieży, które mogę prowadzić w waszej placówce. Jestem pedagogiem oraz plastykiem o specjalności fotografia artystyczna. Organizuję również plenery fotograficzne.

Przykładowe tematy konsultacji fotograficznych/warsztatów:

zagadnienia techniczne i obsługa aparatu
obróbka fotografii w programach graficznych
wywoływanie RAW-ów
portret w studio
oświetlenie w portrecie
praca w profesjonalnym studio
znaczenie światła i pomiar światła
składanie zestawów fotografii
przegląd zdjęć
przygotowanie do druku
fotografia analogowa i praca w ciemni fotograficznej
fotografia otworkowa
oświetlenie w plenerze
fotografia krajobrazu
oraz inne


Warsztaty fotograficzne na terenie Śląska:

Istnieje możliwość przygotowania warsztatów lub plenerów fotograficznych w tematyce podobnej do tematów konsultacji. W razie zainteresowania proszę o kontakt. Optymalne grupy to 6-10 osób.

 

Fotografia otworkowa:

Oferuję również warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także młodzieży z różnorakich placówek. Polecam warsztaty otworkowe, na których można poczuć się jak we wnętrzu aparatu, stworzyć aparat z puszki i wykonać nim zdjęcie oraz je wywołać.

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

Fotograficzne Warsztaty  5 miesięczne w Knurowie:                       

Warsztaty i kursy fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Śląsk, Knurów i okolice. Fotograf Radosław Czapla.Spotkania będą się odbywać warsztatowo w 3 godzinnych blokach (raz lub dwa razy w miesiącu w zależności od warsztatów) przez okres 5 miesięcy. Podczas zajęć będzie przekazywana podstawowa wiedza z określonego tematu, omawiane będą inspiracje, będziemy wykonywać ćwiczenia związane z tematem. Dla chętnych będą proponowane dodatkowe zadania, które można wykonywać między zajęciami w celu utrwalania tematów i doskonalenia umiejętności.
Taka forma zajęć pozwala na w miarę stałą mobilizację do pracy, wykonanie dodatkowych zadań i utrwalenie cząstkowej wiedzy między spotkaniami. Każde kolejne spotkanie będziemy zaczynać od przeglądu prac i podsumowania poprzednich zajęć. Kursy mają charakter głównie warsztatowy, choć będzie również przekazywana niezbędna wiedza dotycząca podstaw fotografii, mistrzów fotografii oraz prezentowanych tematów.
W zależności od zaawansowania grupy i jej zainteresowań program może być  modyfikowany - dostosowany do poziomu uczestników.  Zajęcia prowadzone będą w komfortowych warunkach i kameralnym gronie. Uczestnicy podczas zajęć będą mieli dostęp do studia oraz albumów fotograficznych. Będzie to również okazja do mile spędzonego czasu, wielu rozmów o fotografii, poszukiwania inspiracji, wymiany doświadczeń, wzajemnej współpracy. Znajdzie się też chwila na kawę, herbatę i drobny poczęstunek. Dokładny program i informacje możesz pobrać klikając w ten link.

Program warsztatów "zaawansowane od podstaw"  zawiera między innymi:
omówienie zagadnień technicznych i obsługa aparatu
ekspozycja, histogram, korekta ekspozycji
kompozycja i kadrowanie
znaczenie światła i pomiar światła
oświetlenie w portrecie
praca w profesjonalnym studio
portret w plenerze
praca z osobą fotografowaną
twórcze spojrzenie na fotografię
podstawowa obróbka

Program warsztatów "portret i oświetlenie"  zawiera między innymi:
omówienie zagadnień technicznych i podstaw fotografii (wyrównanie podstawowej wiedzy grupy)
BHP pracy w studio, obsługa lamp studyjnych i klasyczne oświetlenie w portrecie
modyfikatory oświetlenia i efekty specjalne
kompozycja i praca osobą portretowaną
podstawowa obróbka

Gdzie i kiedy ?
Zajęcia mogą ruszyć, gdy znajdzie się minimum 6 chętnych i zdecydowanych osób, które podpiszą umowę na cały cykl zajęć. Tylko taka liczba uczestników gwarantuje zwrot wszystkich kosztów i materiałów potrzebnych do przeprowadzenia kursu. Planowany najbliższy start warsztatów - luty 2020 - może ulec drobnej zmianie.  Osoby niepełnoletnie muszą przynieść podpisaną zgodę rodziców.
Warsztaty "zaawansowane od podstaw"  będą odbywały się w dwie soboty w miesiącu w godzinach 10:00-13:00 w moim studio przy ul. Niepodległości w Knurowie.
Warsztaty "portret i oświetlenie" będą odbywały się w jeden czwartek w miesiącu w godzinach 17:00-20:00 w moim studio przy ul. Niepodległości w Knurowie.

Koszt ?
Koszt warsztatów "zaawansowane od podstaw" to 150zł miesięcznie (5 rat) lub 700zł za cały cykl 5 miesięczny przy płatności jednorazowej.
Koszt warsztatów "portret i oświetlenie" to 90zł miesięcznie (5 rat) lub 400zł za cały cykl 5 miesięczny przy płatności jednorazowej.

Zajęcia mogą ruszyć wyłącznie , gdy znajdzie się minimum 6 chętnych i zdecydowanych osób, które podpiszą umowę na cały cykl zajęć.

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ