Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

Knurów         Warsztaty portret i oświetlenie: Śląsk Fotografia

Kursy fotografii portretowej na Śląsku w Knurowie, warsztaty fotograficzne, fotograf Radosław Czapla. Nauka oświetlenia studyjnego i wykonywania portretów.

W zależności od potrzeb może to być jednorazowy parogodzinny warsztat, lub polecana przeze mnie seria 4-5 spotkań. Taka forma zajęć pozwala na w miarę stałą mobilizację do pracy, wykonanie dodatkowych zadań i utrwalenie cząstkowej wiedzy między spotkaniami. Każde kolejne spotkanie  zaczyna się od przeglądu prac oraz zadań i podsumowania poprzednich zajęć. Kursy mają charakter głównie warsztatowy, choć jest również przekazywana niezbędna wiedza dotycząca podstaw fotografii oraz prezentowanych tematów. W zależności od zaawansowania grupy i jej zainteresowań program może być  lekko modyfikowany - dostosowany do poziomu uczestników.  Zajęcia mogą być prowadzone w moim studio lub w innym miejscu, które posiada odpowiednią przestyrzeń.
Uczestnicy podczas zajęć  mają dostęp do lamp studyjnych oraz albumów fotograficznych. Jest to również okazja do mile spędzonego czasu, wielu rozmów o fotografii, poszukiwania inspiracji, wymiany doświadczeń, wzajemnej współpracy. Znajdzie się też chwila na kawę, herbatę i drobny poczęstunek.

 

 

Warsztaty oświetlenie w portrecie - Stacja Artystyczna Rynek w Gliwicach 2021 prowadzone przez Radosława Czaplę www.radoslawczapla.pl - takie warsztaty prowadzi na Śląsku w Katowicach, Rybniku, Knurowie, Zabrzu i okolicy.

 

Śląsk "Warsztaty fotografii analogowej" w Knurowie:    

Ciemnia fotograficzna na warsztatach analogowych w Knurowie na Śląsku. Nauka pracy w ciemni fotograficznej na śląsku - Gliwice, Zabrze, Katowice, Rybnik to miejsca gdzie Radosław Czapla prowadzi kursy i warsztaty, szkolenia dla dorosłych i młodzieży 2021, 2022Warsztaty odbywają się w jednodniowym lub dwudniowym bloku.
W zależności od potrzeb może to być jedno spotkanie 10-12 godzin (wszystko w pigułce w jeden dzień) lub dwa spotkanie po 8 godzin
(w jeden dzień podstawy analoga, zdjęcia i wywołanie negatywu, drugiego dnia skupienie na pracy wyłącznie w ciemni nad odbitkami, stykówkami, kontrastem, obróbką -  ten wariant polecam).  Praca w ciemni jest wciągająca, czasochłonna ale i daje sporo satysfakcji.


Zapisując się na warsztat nie musisz posiadać żadnego sprzętu.
W cenę wliczony jest koszt materiałów takich jak: film Ilford Delta, chemia fotograficzna do wywołania negatywu, chemia do wykonania odbitek, profesjonalny papier fotograficzny multigradiacyjny Ilforda itd. Do pracy możemy wykorzystać moje dwa małoobrazkowe aparaty Minolty, średnioformatowy aparat Mamiya RZ67proII i C330 lub własne aparaty jeśli posiadasz. Na zajęciach będziesz mieć okazję przejść cały proces fotografii - od założenia filmu, przez wykonanie zdjęć, wywołanie filmu, po własnoręczne wykonanie dużej odbitki pod powiększalnikiem. Po drodze będą pojawiać się różne wątki związane z fotografią. Zajęcia prowadzone są w komfortowych warunkach i kameralnym gronie.
Wspólnie spędzany czas na warsztatach to również okazja do wielu rozmów o fotografii, przeglądania albumów, szukania inspiracji, wymiany doświadczeń.
 

Warsztaty i kursy fotograficzne analogowe i praca w ciemni na Śląsku w Knurowie dla domów kultury, fundacji i różnych instytucji, młodzieży, dzieci.. Na śląsku w Knuriowie, Gliwicach, Zabrzu, Katowicach, Rybniku prowadzone przez Radosława Czaplę

Program warsztatów fotografii analogowej:
1. Wprowadzenie, zapoznanie, podstawowe wiadomości o fotografii analogowej, załadowanie kliszy.
2.  Szybki spacer fotograficzny oraz parę klatek w studio - naświetlenie swojej rolki filmu.
3.  Wywołanie negatywu, obsługa koreksu, ładowanie filmu do koreksu.
4.  Praca w ciemni, obsługa powiększalnika.
5, Regulacja kontrastu na papierach Ilford Multuigrade przy użyciu głowic kolorowych lub filtrów multigrade.
5. Wykonanie własnej dużej odbitki, wykonywanie stykówek - praca indywidualna.
6. Podsumowanie zajęć i przegląd prac.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie i kiedy ?
Zajęcia mogą ruszyć, gdy znajdą się minimum 2 chętne i zdecydowane osoby. Tylko taka liczba osób gwarantuje zwrot wysokich kosztów materiałów potrzebnych do zajęć. Pracować będziemy w moim studio i ciemni przy ulicy Niepodległości. Osoby radzące sobie sprawnie z ciemnią uzyskają możliwość podnajęcia ciemni na korzystnych warunkach.

 

Przykładowe opinie osób, które odbyły warsztaty:
 

Bożena Kałka:
Uczestniczyłam w warsztatach fotografii analogowej u Radka i muszę powiedzieć, że nie powstrzymało mnie nawet 250km jazdy autem :) Wcześniej raczkowałam i potykałam się o własną niewiedzę czerpiąc informację z youtuba i blogów. Radek uporządkował to co już wiedziałam, uzupełnił braki, poprawił błędy i nauczył wiele nowego. Od rana do wieczora przekazywał mnóstwo wartościowych informacji, pokazywał różne techniki, odpowiadał na każde pytanie. Cierpliwy, życzliwy i znający się na swoim fachu, a do tego potrafi to świetnie przekazać. Polecam udać się na warsztat do Radka! Gwarancja najwyższej jakości i świetna zabawa przy tym.

Jarek Szymczyk:
Miałem okazję uczestniczyć w warsztatach fotografii analogowej zorganizowanych przez Radka. Jestem z pokolenia osób, które wiele lat temu posiadały swoje ciemnie "łazienkowe" i wszystkiego uczyły się na własnych błędach przy wykorzystaniu marnej jakości materiałów fotograficznych. Zdecydowałem się na warsztaty bo po wielu latach chciałem odświeżyć pamięć. Jestem zdania, że Radek spełnił wszystkie moje oczekiwania, począwszy od prawie domowej atmosfery po praktyczne ćwiczenia i pracę w ciemni. Bardzo polecam te warsztaty dla wszystkich zainteresowanych fotografią analogową oraz samodzielnym wykonywaniem odbitek. Wiedza i doświadczenie Radka w tej materii z pewnością zadowoli zainteresowanych. Ponadto można zapoznać się dodatkowo z praktyczną stroną druków fotograficznych co oferuje firma prowadzona przez Radka. Dla niezdecydowanych i zastanawiających się, zdecydowanie polecam.

Więcej opini: google lub facebook.


Koszt ?
Pełen koszt warsztatów w mikro grupie (2-3 osoby i bardzo indywidualna praca) to 500zł w wariancie expres 12h jednodniowym (wliczone koszty - chemia do kliszy, chemia do papieru, papier 30x40 multigrade, klisze itd.) lub 800zł za dwa spotkania po 8h - 16 godzin warsztatów (polecam - jeden dzień zdjęcia i wywołanie negatywu, drugi dzień praca w ciemni). W przypadku większych grup 3-6 osób cena jest mniejsza ale pracujemy parami z koreksem czy powiększalnikiem, więc zajęcia są mnie indywidualne.

 

Przykładowe tematy konsultacji fotograficznych oraz warsztatów:

podstawy fotografiiWarsztaty i kursy fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na śląsku. Fotografia analogowa i cyfrowa. Nauka fotografii Knurów
zagadnienia techniczne i obsługa aparatu
oświetlenie w portrecie
kurs LR i Photoshop
fotografia analogowa
obróbka fotografii w programach graficznych
wywoływanie RAW-ów
portret w studio
składanie zestawów fotografii, edycja zdjęć
praca w profesjonalnym studio
znaczenie światła i pomiar światła
przegląd zdjęć
przygotowanie do druku
praca w ciemni fotograficznej
fotografia otworkowa
oświetlenie w plenerze
fotografia krajobrazu
alternatywne formy fotografii
cyjanotypia
fotografia otworkowa
oraz inne

Przykładowe opinie po warsztatach:

Marta Wojtyczka:
Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach portret i oświetlenie. Zajęcia były bardzo merytoryczne, a czas wykorzystany do ostatniej minuty. Doświadczenie i zaangażowanie sprawiają, że Radek przekazuje cenne informacje i wskazówki w sposób przestępny i zrozumiały. Gorąco polecam i zachęcam do udziału w warsztatach;) ja osobiście czekam na następne;)

Tomasz Zawadowski:
Radosław Czapla to świetny fotograf, wyborny nauczyciel i bardzo pozytywny człowiek. Potrafi zarazić pasją i zainspirować każdego, który stawia pierwsze kroki w fotografii analogowej. Miałem niezmierną przyjemność brać udział w całodniowych warsztatach poświęconych fotografii analogowej prowadzonych przez Radka w kameralnej 3-osobowej grupie. Jestem oczarowany. Zajęcia były intensywne, ale prowadzone sprawnie i bez zbędnego napięcia. Radek jest kopalnia wiedzy, którą chętnie się dzieli i z entuzjazmem odpowiada na każde pytanie. Podczas zajęć wywołałem swój pierwszy czarno-biały negatyw średnioformatowy, z którego do domu wróciłem z pięknymi odbitkami w dużym formacie na papierze najwyższej jakości. Jestem mega zadowolony i teraz pewniej będę na własną rękę zgłębiał tajniki fotografii klasycznej. Polecam z całego serca, a Radkowi bardzo dziękuję!

Więcej opini: google
lub facebook.

 

Do kogo kierowana jest oferta kursów i warsztatów fotograficznych ?
 

Warsztaty i kursy fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na śląsku. Fotografia analogowa i cyfrowa. Nauka fotografii Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice, Rybnik, a prowadzący to Radosław Czapla Oferta warsztatów dla instytucji, domów kultury i innych organizacji

zawiera w sobie różne formy pracy warsztatowej z dorosłymi, młodzieżą czy dziećmi. Warsztaty mogą mieś formę jednodniową, formę cyklicznych spotkań comiesięcznych czy też cotygodniowych. Jestem w stanie dostosować program do poziomu odbiorców i możliwości lokalowych. Posiadam również swój sprzęt fotograficzny typu lampy, powiększalniki itd. oraz rzutnik, laptopa, albumy i książki w tematyce warsztatów. Miałem okazję prowadzić warsztaty fotograficzne w formie arteterapii, zwieńczonej wystawą zdjęć młodzieży z ośrodka terapeutycznego.

Oferta indywidualna kierowana jest zarówno do zapalonych pasjonatów fotografii jak i  początkujących miłośników cyfry oraz analogów, młodych i tych trochę starszych. Nauka w formie kursu, warsztatu czy konsultacji  to wspaniała przygoda, przyjazna atmosfera, wzbogacające doświadczenie, mobilizacja do działania, a przy okazji możliwość poznania innych pasjonatów fotografii oraz świetna zabawa.

Uczestnicy warsztatów uzyskują zniżkę na odbitki drylab oraz duże wydruki fotograficzne na papierze satynowym 255 w wysokości 10% na okres 6 miesięcy oraz 5 % zniżki na wydruki na papierach FineArt.

 

                 Kursy i warsztaty fotograficzne na Śląsku

Od paru lat jako pedagog i fotograf prowadzę  kursy fotograficzne na terenie Polski, a zwłaszcza Śląska oraz Wrocławia. Odbyły się już "Twórcze warsztaty fotografii", "Warsztaty portret i oświetlenie", "Warsztaty analogowe", "Kurs podstaw  LR i Photoshop", "Przygotowanie do druku", "Oświetlenie w portrecie" itp. Prowadzę również różne zewnętrzne kursy np. cykliczne w Katowicach dla KursFoto.pl , czy też okazjonalne np. podczas Gliwickiego Offowego Festiwalu Filmowego autorskie warsztaty "Oświetlenie w portrecie".

 


 


 

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ