photoshop by tylko służył do drobnych korekt. Mam za sobą wiele wystaw i projektów fotograficznych.

Lubię fotografię naturalną i klasyczną ale mam również wiele niekonwencjonalnych pomysłów. Moje studio znajduje się w Knurowie (w razie potrzeby mam dostęp do studia we Wrocławiu i Katowicach). Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju plenery. Posiadam wysokiej klasy sprzęt w tym przenośne lampy. Przykładam dużą wagę do należytej jakości - od pomysłu przez wykonanie i zastosowanie wysokiej jakości sprzętu.

Doświadczenia zawodowe:

Fotografią zajmuję się od wielu lat, jestem absolwentem Wrocławskiej Szkoły Fotografii, a także pedagogiem. Początkowo szkoliłem się parę lat na warsztatach BlackBook u Andrzeja Marczuka, gdzie zagłębiałem meandry fotografii pod jego okiem, Sebastiana Michałuszka i Witolda Cichockiego. Dzięki Andrzejowi opanowałem biegle oświetlenie studyjne i pracę z portretem. Fotografię krajobrazową zgłębiałem sam z całkiem niezłym efektem - liczne nagrody i wyróżnienia. Wcześniej przez lata pracowałem jako psychoterapeuta, a moim hobby była wspinaczka, podróże i do tego doszła fotografia. Pewnie dla tego najbardziej lubię fotografię portretową, która daje możliwość kontaktu z drugą osobą. Najmocniej czuję się w studio modelując światłem w portrecie oraz wykonując reportaże np. z zawodów tanecznych, imprez kulturalnych itp. Nie boję się też autorskich pomysłów oraz fotografii artystycznej. Pracując z młodzieżą prowadziłem liczne zajęcia fotograficzne zwieńczone wystawą w Bytomiu. Jeśli chodzi o szkołę to we Wrocławskiej Szkole Fotografii uczyli mnie znakomici wykładowcy jak Mariusz Forecki, Paweł Syposz, Zbyszek Kordys, Bartosz Wrotniak, Katarzyna Karczmarz, Wojtek Sienkiewicz, Krzysztof Orłowski, Jakub Kowalski i inni. Byłem wyróżniany przez Mariusza Foreckiego za reportaże, jakie wykonywałem na zajęciach. Nadal uczęszczam na wiele dodatkowych szkoleń, warsztatów, zwiedzam wystawy fotograficzne, studiuję albumy i rozwijam moją fotograficzną pasję dzieląc się również swoją wiedza z innymi. Mam za sobą wiele wystaw fotograficznych, otrzymałem wiele nagród i często jestem wyróżniany.
 
Obecnie zajmuję się profesjonalnymi usługami fotograficznymi, prowadzę zajęcia dla “kursfoto.pl” oraz własne warsztaty fotograficzne, zajmuję się przygotowaniem do druku, drukiem i oprawą wystaw, czy też drukiem FineArt, a także fotografią analogową oraz fotografią artystyczną. Posiadam dobrze wyposażone studio fotograficzne w którym realizuję rożne projekty artystyczne i portretowe. Zdjęcia wykonuję sprzętem o wysokiej jakości. Drukuję wystawy na oryginalnych tuszach Canona (12sztuk). Druk wielkoformatowy do 110cm na krótszym boku (Przygotowując wydruk możesz go sprawdzić u mnie na dobrze skalibrowanym monitorze Eizo.) Wykonuję również szkolenia z przygotowania do druku i podstaw obróbki, kalibruję monitory.
 

Moje wystawy:Działalność twórcza Radosława Czapli Fotografa. Śląsk Knurów.


"W lustrze uzależnień" w Bytomskiej Galerii na Poziomie w 2014r.
(projekt angażujący młodzież, wykorzystujący fotografię jako
element terapii,  sposób docierania do przeżyć i emocji)

"Jura" we Wrocławskim Konturze Kultury 2018r.
(moja osobista opowieść o Jurze)

“Szkoła” we Wrocławskim Konturze Kultury 2019r.
(opowieść o ponad 100 letniej szkole, która została zamknięta)

"Bohaterowie" w Domu Kultury Szczygłowice (luty-maj 2020r.) oraz Domu Kultury Rybnik Chwałowice (czerwiec-sierpień) 2020r.
(wystawa charytatywna przedstawiająca sylwetki dzieci z mojego miasta wymagające wsparcia w leczeniu i rehabilitacji)

"Wizje" w Domu Kultury Chwałowice (wrzesień 2020r.) - wystawa zbiorowa uczestników przyjaznych warsztatów z
Kamilem Myszkowskim i Krzysztofem Szlapą "Między nami fotografami"

"Jura Opowieści" w Stacji Artystycznej Rynek (luty 2021r. Gliwice) - wystawa indywidualna opowiadająca o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

"Pierwszy Wrocławski przegląd fotografii" we Wrocławskiej Czasoprzestrzeni (czerwiec 2021r.) - wystawa zbiorowa

 

Publikacje:
- wspólny ZIN Wrocławskiej Szkoły Fotografii 2019r.

-"Ciche życie" zbiorowa publikacja pod patronatem ZPAF okręg Śląski 2020r.

 
Projekty w trakcie realizacji:
-ZIN o Jurze (w dużej części składany pod okiem Krzysztofa Orłowskiego)
-książka fotograficzna o młodzieży (wybór zdjęć pod okiem Mariusza Foreckiego na zajęciach z reportażu)
-wystawa opowiadająca o opuszczonej szkole zamkniętej po ponad 100 letniej działalności
-warsztaty fotograficzne i analogowe
-obrazy fotograficzne, galeria internetowa

Wyróżnienia:
- w portalach górskich za fotografię krajobrazową
- wyróżnienia Nikona za portret
- wyróżnienia i podium w konkursach Szerokiego Kadru
- oraz wiele innych drobnych wyróżnień
-XXI Biennale Fotografii Górskiej
-Nagroda Gminy Knurów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury za rok 2020
 
 
Zapraszam do współpracy !

Góry, przyroda, natura i podróże zawsze były mi bliskie. Chętnie jeżdżę w plener o każdej porze roku w kraju i za granicą. Mam duże doświadczenie w fotografii krajobrazowej i uwielbiam się wspinać.

Moje ulubione rejony to Jura Krakowsko Częstochowska, Góry Stołowe, Karkonosze, Beskid Żywiecki i Bory Tucholskie.

z liną

Podróżnik

Jako ojciec nauczyłem się podejścia do dzieci oraz fotografii dziecięcej od kołyski. Jak pedagog zawsze staram się innym coś przekazać.
Prowadzę warsztaty i konsultacje zarówno dla dorosłych jak i dla młodzieży. Szkolę innych zarówno w ramach swojej działalności jak i dla zewnętrznych firm.

Wykonuję zdjęcia dziecięce, zdjęcia rodzinne, zdjęcia wyjazdowe, zdjęcia pasji naszych pociech - sport, występy itp.

z aparatem

Pedagog, terapeuta i rodzic

Jestem absolwentem Wrocławskiej Szkoły Fotografii. Intensywnie i ciągle pogłębiam swoją wiedzę fotograficzną uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, poznając historię fotografii, jeżdżąc na wystawy, inwestując w albumy największych fotografów, uczestnicząc w wielu imprezach fotograficznych i nadal ucząc się. Im dłużej obcuję z fotografią tym bardziej zdaję sobie sprawę ile jeszcze można się nauczyć.

z pasją

Fotograf

Zajmuję się drukiem wystaw fotograficznych i druków FineArt dla artystów czy instytucji oraz prowadzę warsztaty i szkolenia fotograficzne. Hobbystycznie zajmuję się fotografią artystyczną i  portretową, krajobrazową, reportażem. Jestem pasjonatem fotografii analogowej i ciemni fotograficznej. Portrety wykonuję w studiu i plenerze. Duże znaczenie przykładam oświetleniu i malowaniu światłem. Staram się by zdjęcia były dobrej jakości już na poziomie wykonania, a

Fotograf, ojciec, pedagog, podróżnik, wspinacz. Zajmuję się fotografią, drukiem wielkoformatowym, drukiem fotografii i warsztatami na Śląsku i w Knurowie. 

Druk KnuróRadosław Czapla Fotografia i Druk      Knurów Warsztaty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.