Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

Fotograf, pedagog, ojciec, podróżnik, wspinacz. Zajmuję się fotografią, drukiem wielkoformatowym, drukiem fotografii i warsztatami na Śląsku i w Knurowie. 

Zajmuję się profesjonalnym drukiem wystaw fotograficznych i drukiem FineArt, Giclee dla artystów i instytucji.  Prowadzę również warsztaty i szkolenia fotograficzne. Jako fotograf wykonuję fotografię artystyczną, portretową, komercyjną, krajobrazową i reportaże. Jestem pasjonatem fotografii analogowej i ciemni fotograficznej. W reportażu staram się uchwycić chwilę, emocje, natomiast w portretach  przykładam wagę do oświetlenia i malowania światłem.

Fotograf

z pasją

Jestem absolwentem Wrocławskiej Szkoły Fotografii. Intensywnie i ciągle pogłębiam swoją wiedzę fotograficzną uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, poznając historię fotografii, jeżdżąc na wystawy, inwestując w albumy największych fotografów, uczestnicząc w wielu imprezach fotograficznych i nadal ucząc się. Im dłużej obcuję z fotografią tym bardziej zdaję sobie sprawę ile jeszcze można się nauczyć.

Pedagog, terapeuta i rodzic

z aparatem

Jako ojciec nauczyłem się podejścia do dzieci oraz fotografii dziecięcej od kołyski. Jak pedagog zawsze staram się innym coś przekazać.
Prowadzę warsztaty i konsultacje zarówno dla dorosłych jak i dla młodzieży. Szkolę innych zarówno w ramach swojej działalności jak i dla zewnętrznych firm.

Wykonuję zdjęcia dziecięce, zdjęcia rodzinne, zdjęcia wyjazdowe, zdjęcia pasji naszych pociech - sport, występy itp.

Podróżnik

z liną

Góry, przyroda, natura i podróże zawsze były mi bliskie. Chętnie jeżdżę w plener o każdej porze roku w kraju i za granicą. Mam duże doświadczenie w fotografii krajobrazowej i uwielbiam się wspinać.

Moje ulubione rejony to Jura Krakowsko Częstochowska, Góry Stołowe, Karkonosze, Beskid Żywiecki i Bory Tucholskie.

Staram się by zdjęcia były dobrej jakości już na poziomie wykonania, a photoshop tylko służył do drobnych korekt. Posiadam wysokiej klasy sprzęt cyfrowy i analogowy, oświetlenie między innymi marki Bowens, profesjonalne 12 pigmentowe drukarki Canona oraz sprzęt do efektywnego zażądzania barwą marki X-rite i monitor firmy Eizo.
Wykonuję również kalibracje monitorów, reprodukcje obrazów, grafik i ilustracji. Jako fotograf mam za sobą wiele wystaw i projektów fotograficznych, współpracuję z różnymi organizacjami, artystami i cenionymi fotografami.

 

Doświadczenia zawodowe:

Fotografią zajmuję się od wielu lat, jestem absolwentem Wrocławskiej Szkoły Fotografii, a także pedagogiem. Początkowo szkoliłem się parę lat na warsztatach BlackBook u Andrzeja Marczuka, gdzie zagłębiałem meandry fotografii pod jego okiem, Sebastiana Michałuszka i Witolda Cichockiego. Dzięki Andrzejowi opanowałem biegle oświetlenie studyjne i pracę z portretem. Fotografię krajobrazową zgłębiałem sam z całkiem niezłym efektem - liczne nagrody i wyróżnienia. Wcześniej przez lata pracowałem jako psychoterapeuta, a moim hobby była wspinaczka, podróże i do tego doszła fotografia. Pewnie dla tego najbardziej lubię fotografię portretową, która daje możliwość kontaktu z drugą osobą. Najmocniej czuję się w studio modelując światłem w portrecie oraz wykonując reportaże np. z zawodów tanecznych, imprez kulturalnych itp. Nie boję się też autorskich pomysłów oraz fotografii artystycznej. Pracując z młodzieżą prowadziłem liczne zajęcia fotograficzne zwieńczone wystawą w Bytomiu. Jeśli chodzi o szkołę to we Wrocławskiej Szkole Fotografii uczyli mnie znakomici wykładowcy jak Mariusz Forecki, Paweł Syposz, Zbyszek Kordys, Bartosz Wrotniak, Katarzyna Karczmarz, Wojtek Sienkiewicz, Krzysztof Orłowski, Jakub Kowalski i inni. Byłem wyróżniany przez Mariusza Foreckiego za reportaże, jakie wykonywałem na zajęciach. Nadal uczęszczam na wiele dodatkowych szkoleń, warsztatów, zwiedzam wystawy fotograficzne, studiuję albumy i rozwijam moją fotograficzną pasję dzieląc się również swoją wiedza z innymi. Szkolę i promuję innych fotografów, np. w 2022r. byłem kuratorem wystawy "Nie ma" Lilianny Ligęzy-Jasik w Gliwicach. Jestem na stażu kandydackim do ZPAF okręgu Śląskiego. A moje działania w zakresie rozpowszechniana kultury już dwukrotnie były docenione nagrodą Prezydenta Miasta. W 2023 roku zostałem studentem Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie.
 

Moje wystawy:Działalność twórcza Radosława Czapli Fotografa. Śląsk Knurów.


"W lustrze uzależnień" w Bytomskiej Galerii na Poziomie w 2014r.
(projekt angażujący młodzież, wykorzystujący fotografię jako
element terapii,  sposób docierania do przeżyć i emocji)

"Jura" we Wrocławskim Konturze Kultury 2018r.
(moja osobista opowieść o Jurze)

“Szkoła” we Wrocławskim Konturze Kultury 2019r.
(opowieść o ponad 100 letniej szkole, która została zamknięta)

"Bohaterowie" w Domu Kultury Szczygłowice (luty-maj 2020r.) oraz Domu Kultury Rybnik Chwałowice (czerwiec-sierpień) 2020r.
(wystawa charytatywna przedstawiająca sylwetki dzieci z mojego miasta wymagające wsparcia w leczeniu i rehabilitacji)

"Wizje" w Domu Kultury Chwałowice (wrzesień 2020r.) - wystawa zbiorowa uczestników przyjaznych warsztatów z
Kamilem Myszkowskim i Krzysztofem Szlapą "Między nami fotografami"

"Jura Opowieści" w Stacji Artystycznej Rynek (luty 2021r. Gliwice) - wystawa indywidualna opowiadająca o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Galeria Smolna w Rybniku (listopad-grudzień 2022)

"Pierwszy Wrocławski przegląd fotografii" we Wrocławskiej Czasoprzestrzeni (czerwiec 2021r.) - wystawa zbiorowa

"To nie bajka" w Domu Kultury Szczygłowice (pażdziernik 2021-do grudnia) - wystawa indywidualna jako część projektu profilaktyki raka piersi,  powiększona wersja projektu w Stacji Artystycznej Rynek w Gliwicach (marzec-kwiecień 2022) ,  Dom Kultury Zawodzie w Katowicach (maj-czerwiec 2022), Konferencja Rak Off 2 i wystawa w Pasażu Kultury Andromeda - Tychy (1 październik 2022), Zagłębiowska Mediateka Sosnowiec (październik-listopad 2022)

"Lawiny" wystawa zbiorowa pokonkursowa w Galerii "Fryna" w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej

"Myśli" wystawa zbiorowa w Katowicach (18.06.2022r.) Dom Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach

"Spojrzenia – Przywidzenia – Superwizje" wystawa zbiorowa w Rybniku (14 styczeń 2022 r.) Dom Kultury Chwałowice

"Tribute to - w hołdzie Mistrzom" wystawa zbiorowa w Katowicach (17.02.2023r.) Dom Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach

"Światło" wystawa zbiorowa, powarsztatowa w Katowicach (15.06.2023r.) Dom Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach


Publikacje:
- wspólny ZIN Wrocławskiej Szkoły Fotografii 2019r.

-"Ciche życie" zbiorowa publikacja pod patronatem ZPAF okręg Śląski 2020r.

-"Miasto" zbiorowa publikacja online.

 

Kurator wystaw:

"Nie ma" Lilianny Ligęzy-Jasik w Gliwicach - Stacja Artystyczna Rynek 2022Wystawa "Nie Ma" Lilianny Ligęzy-Jasik w Gliwicach, kurator Radosław Czapla. Stacja Artystyczna Rynek, wystawa drukowana w drukFineArt.pl

"Myśli" wystawa zbiorowa w Katowicach (18.06.2022r.) Dom Kultury Bogucice-Zawodzie
w Katowicach

"Tribute to - w hołdzie Mistrzom" wystawa zbiorowa w Katowicach (17.02.2023r.)

 
 
Projekty w trakcie realizacji:
-ZIN o Jurze (w dużej części składany pod okiem Krzysztofa Orłowskiego)
-książka fotograficzna o młodzieży
-wystawa opowiadająca o opuszczonej szkole zamkniętej po ponad 100 letniej działalności
-warsztaty fotograficzne i analogowe
-obrazy fotograficzne, galeria internetowa

Wyróżnienia:
- w portalach górskich za fotografię krajobrazową
- wyróżnienia Nikona za portret
- wyróżnienia i podium w konkursach Szerokiego Kadru
- oraz wiele innych drobnych wyróżnień
-Nagroda Gminy Knurów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury za rok 2020
-XXI Biennale Fotografii Górskiej
-wyróżnienie specjalne od Katedry Grafiki Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu  2021
-Nagroda Gminy Knurów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury za rok 2021
-Nagroda Gminy Knurów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury za rok 2022
 
 
 
 
Zapraszam do współpracy !