Góry, przyroda, natura i podróże zawsze były mi bliskie. Chętnie jeżdżę w plener o każdej porze roku w kraju i za granicą. Mam duże doświadczenie w fotografii krajobrazowej i uwielbiam się wspinać.

Moje ulubione rejony to Jura Krakowsko Częstochowska, Góry Stołowe, Karkonosze, Beskid Żywiecki i Bory Tucholskie.

z liną

Podróżnik

Jako ojciec nauczyłem się podejścia do dzieci oraz fotografii dziecięcej od kołyski. Jak pedagog zawsze staram się innym coś przekazać.

Wykonuję zdjęcia dziecięce, zdjęcia rodzinne, zdjęcia wyjazdowe, zdjęcia pasji naszych pociech - sport, występy itp.

z aparatem

Pedagog, terapeuta i rodzic

Intensywnie i ciągle pogłębiam swoją wiedzę fotograficzną uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, poznając historię fotografii, jeżdżąc na wystawy, inwestując w albumy największych fotografów, uczestnicząc w wielu imprezach fotograficznych i nadal ucząc się we Wrocławskiej Szkole Fotografii.

z pasją

Fotograf

Zajmuję się fotografią portretową, krajobrazową, reportażem oraz fotografią użytkową. Jestem pasjonatem fotografii analogowej i ciemni fotograficznej. Portrety wykonuję w studiu i plenerze. Duże znaczenie przykładam oświetleniu i malowaniu światłem. Staram się by zdjęcia były dobrej jakości już na poziomie wykonania, a photoshop by tylko służył do drobnych korekt.

Fotograf, ojciec, pedagog, podróżnik, wspinacz.

Radosław Czapla Fotograf

Lubię fotografię naturalną i klasyczną ale mam również wiele niekonwencjonalnych pomysłów. Moje studio znajduje się w Knurowie (w razie potrzeby mam dostęp do studia we Wrocławiu i Katowicach). Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju plenery, a moje zdjęcia wykonane pod dachem nieba cechują się dużą naturalnością. Posiadam wysokiej klasy sprzęt i przykładam dużą wagę do należytej jakości - od pomysłu przez wykonanie i używanie wysokiej jakości sprzętu.

Doświadczenia zawodowe:
Fotografią zajmuję się od wielu lat. Początkowo szkoliłem się parę lat na warsztatach BlackBook u Andrzeja Marczuka, gdzie zagłębiałem meandry fotografii pod jego okiem, Sebastiana Michałuszka i Witolda Cichockiego. Dzięki Andrzejowi opanowałem biegle oświetlenie studyjne i pracę z portretem. Fotografię krajobrazową zgłębiałem sam z całkiem niezłym efektem - liczne nagrody i wyróżnienia. Wcześniej przez lata pracowałem jako psychoterapeuta, a moim hobby była wspinaczka, podróże i do tego doszła fotografia. Pewnie dla tego najbardziej lubię fotografię portretową, która daje możliwość kontaktu z drugą osobą. Również pracując z młodzieżą prowadziłem liczne zajęcia fotograficzne zwieńczone wystawą w Bytomiu. Jeśli chodzi o szkołę to we Wrocławskiej Szkole Fotografii uczyli mnie znakomici wykładowcy jak Mariusz Forecki, Paweł Syposz, Zbyszek Kordys, Bartosz Wrotniak, Katarzyna Karczmarz, Wojtek Sienkiewicz, Krzysztof Orłowski, Jakub Kowalski i inni. Byłem wyróżniany przez Mariusza Foreckiego za reportaże, jakie wykonywałem na zajęciach. 

Mam za sobą dwie wystawy:
"W lustrze uzależnień" w Bytomskiej Galerii na Poziomie w 2014r.
"Jura" we Wrocławskim Konturze Kultury

Publikacje:
- wspólny ZIN Wrocławskiej Szkoły Fotografii

Wyróżnienia:
- w portalach górskich za fotografię krajobrazową
- wyróżnienie Nikona za portret
- wyróżnienia w konkursach Szerokiego Kadru
- oraz wiele innych drobnych wyróżnień

Projekty w trakcie realizacji:
-ZIN o Jurze (w dużej części składany pod okiem Krzysztofa Orłowskiego)
-książka fotograficzna o młodzieży (wybór zdjęć pod okiem Mariusza Foreckiego na zajęciach z reportażu)
-wystawa opowiadająca o opuszczonej szkole zamkniętej po ponad 100 letniej działalności
-warsztaty fotograficzne i analogowe
-wydruki galeryjnej jakości (w tym na wystawy)
-obrazy fotograficzne, galeria internetowa

 

Zapraszam do współpracy !

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Zapraszam również na: