Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

Śląsk "Twórcze warsztaty fotograficzne" w Knurowie:     

Warsztaty i kursy fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Śląsk, Knurów i okolice. Fotograf Radosław Czapla.Spotkania będą się odbywać warsztatowo dwa razy w miesiącu po 3 godziny przez okres 5 miesięcy. Taka forma zajęć pozwala na w miarę stałą mobilizację do pracy, wykonanie dodatkowych zadań i utrwalenie cząstkowej wiedzy między spotkaniami. Każde kolejne spotkanie będziemy zaczynać od przeglądu prac i podsumowania poprzednich zajęć. Kursy mają charakter głównie warsztatowy, choć będzie również przekazywana niezbędna wiedza dotycząca podstaw fotografii oraz prezentowanych tematów. W zależności od zaawansowania grupy i jej zainteresowań program może być  modyfikowany - dostosowany do poziomu uczestników.  Zajęcia prowadzone będą w komfortowych warunkach i kameralnym gronie. Uczestnicy podczas zajęć będą mieli dostęp do studia oraz albumów fotograficznych. Będzie to również okazja do mile spędzonego czasu, wielu rozmów o fotografii, poszukiwania inspiracji, wymiany doświadczeń, wzajemnej współpracy. Znajdzie się też chwila na kawę, herbatę i drobny poczęstunek.

Program warsztatów i dodatkowe informacje znajdują się pod tym linkiem.

 

Knurów         Warsztaty portret i oświetlenie: Śląsk Fotografia

Kursy fotografii portretowej na Śląsku w Knurowie, warsztaty fotograficzne, fotograf Radosław Czapla. Nauka oświetlenia studyjnego i wykonywania portretów.

Spotkania będą się odbywać warsztatowo raz w miesiącu po 3 godziny przez okres 5 miesięcy.  Taka forma zajęć pozwala na w miarę stałą mobilizację do pracy, wykonanie dodatkowych zadań i utrwalenie cząstkowej wiedzy między spotkaniami. Każde kolejne spotkanie będziemy zaczynać od przeglądu prac i podsumowania poprzednich zajęć. Kursy mają charakter głównie warsztatowy, choć będzie również przekazywana niezbędna wiedza dotycząca podstaw fotografii oraz prezentowanych tematów. W zależności od zaawansowania grupy i jej zainteresowań program może być  lekko modyfikowany - dostosowany do poziomu uczestników.  Zajęcia prowadzone będą w komfortowych warunkach i kameralnym gronie. Uczestnicy podczas zajęć będą mieli dostęp do studia oraz albumów fotograficznych. Będzie to również okazja do mile spędzonego czasu, wielu rozmów o fotografii, poszukiwania inspiracji, wymiany doświadczeń, wzajemnej współpracy. Znajdzie się też chwila na kawę, herbatę i drobny poczęstunek.

Program warsztatów i dodatkowe informacje znajdują się pod tym linkiem.

Śląsk "Warsztaty fotografii analogowej" w Knurowie:     

Ciemnia fotograficzna na warsztatach analogowych w Knurowie na Śląsku. Nauka pracy w ciemni fotograficznej na śląsku.Warsztaty odbywają się w jednodniowym bloku. W zależności od potrzeb może to być jedno spotkanie 10 godzin (wszystko w pigułce w jeden dzień) lub dwa po 8 godzin (w jeden dzień całość, w kolejny skupienie na pracy wyłącznie w ciemni nad odbitkami - ten wariant polecam).  Praca w ciemni jest wciągająca, czasochłonna ale i daje sporo satysfakcji.


Zapisując się na warsztat nie musisz posiadać żadnego sprzętu.
W cenę wliczony jest koszt materiałów takich jak: film Ilford Delta, chemia fotograficzna do wywołania negatywu, chemia do wykonania odbitek, profesjonalny papier fotograficzny multigradiacyjny Ilforda itd. Do pracy możemy wykorzystać moje dwa aparaty Minolty lub własne, jeśli ktoś posiada. Na zajęciach będziesz mieć okazję przejść cały proces fotografii - od założenia filmu, przez wykonanie zdjęć, wywołanie filmu, po własnoręczne wykonanie dużej odbitki pod powiększalnikiem. Po drodze będą pojawiać się różne wątki związane z fotografią. Zajęcia prowadzone są w komfortowych warunkach i kameralnym gronie. Mam nadzieję, że będzie to również okazja do mile spędzonego czasu, wielu rozmów o fotografii, przeglądania albumów, szukania inspiracji, wymiany doświadczeń. Zazwyczaj uczestnicy są pasjonatami fotografii, dlatego na każdych zajęciach zachęcam do przyniesienia paru zdjęć (niekoniecznie wykonanych analogiem), by wspólnie pochylić się nad zdjęciami i wymienić się uwagami, co moim zdaniem jest bardzo istotne w otwieraniu kolejnych wrót fotografii.

Program warsztatów fotografii analogowej:
1. Wprowadzenie, zapoznanie, podstawowe wiadomości o fotografii analogowej, załadowanie kliszy.
2.  Krutki szybki spacer fotograficzny i naświetlenie swojej rolki filmu.
3.  Wywołanie filmu, obsługa koreksu, ładowanie filmu do koreksu.
4.  Praca w ciemni, obsługa powiększalnika.
5. Wykonanie własnej dużej odbitki - praca indywidualna.
6. Podsumowanie zajęć i przegląd prac.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gdzie i kiedy ?
Zajęcia mogą ruszyć, gdy znajdą się minimum 2 chętne i zdecydowane osoby. Tylko taka liczba osób gwarantuje zwrot wysokich kosztów materiałów potrzebnych do zajęć. Pracować będziemy w moim studio i ciemni przy ulicy Niepodległości. Osoby radzące sobie sprawnie z ciemnią uzyskają możliwość podnajęcia ciemni na korzystnych warunkach.

Koszt ?
Pełen koszt warsztatów to 500zł w wariancie expres 12h jednodniowym (wliczone koszty - chemia do kliszy, chemia do papieru, papier 30x40 multigrade, klisze itd.) lub 800zł za dwa spotkania - 20 godzin warsztatów.

 

Konsultacje fotograficzne indywidualne, pozostałe warsztaty:

Warsztaty i kursy fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na śląsku. Fotografia analogowa i cyfrowa. Nauka fotografii KnurówChętne osoby zapraszam do konsultacji indywidualnych, zainteresowane placówki i pedagogów do skorzystania z oferty warsztatów dla dzieci i młodzieży.
Organizuję również plenery fotograficzne.

Przykładowe tematy konsultacji fotograficznych/warsztatów:

fotografia analogowa
oświetlenie w portrecie
kurs LR i Photoshop
zagadnienia techniczne i obsługa aparatu
obróbka fotografii w programach graficznych
wywoływanie RAW-ów
portret w studio
składanie zestawów fotografii, edycja zdjęć
praca w profesjonalnym studio
znaczenie światła i pomiar światła
przegląd zdjęć
przygotowanie do druku
praca w ciemni fotograficznej
fotografia otworkowa
oświetlenie w plenerze
fotografia krajobrazu
alternatywne formy fotografii
oraz inne


Warsztaty fotograficzne na terenie Śląska:

Istnieje możliwość przygotowania warsztatów lub plenerów fotograficznych w tematyce podobnej do tematów konsultacji. W razie zainteresowania proszę o kontakt. Optymalne grupy to 6-10 osób.

 

Fotografia otworkowa:

Oferuję również warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także młodzieży z różnorakich placówek. Polecam warsztaty otworkowe, na których można poczuć się jak we wnętrzu aparatu, stworzyć aparat z puszki i wykonać nim zdjęcie oraz je wywołać.

Jak to się stało, że powstały kursy i warsztaty fotograficzne
dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w Knurowie na Śląsku ?

Konsultacje fotograficzne, warsztaty fotograficzne, fotografia portretowa i artystyczna. Druk fotografii i druk wystaw fotograficznych Knurów - Śląskie.Przez lata pracowałem jako pedagog/psychoterapeuta w ośrodku dla młodzieży, gdzie byłem liderem odpowiedzialnym za program terapeutyczny i kierunki pracy z młodzieżą. Fotografia to moje hobby, dlatego również tam prowadziłem zajęcia fotograficzne, zarażając innych pasją, co zwieńczone było wystawą w Bytomiu.

Zawsze żałowałem, że moje pasje - wspinaczka i fotografia - nie mają zbytnio swojego miejsca w Knurowie. Narzekałem, że zbyt mało jest takich inicjatyw nakierowanych na rozwój różnorodnych pasji młodych ludzi w obrębie twórczym i sportowym w naszym mieście. Marzyłem, by kiedyś powstała tu ścianka wspinaczkowa, bym mógł trenować młodzież "u siebie", a nie w Gierałtowicach czy na hali "Arena" w Gliwicach, jak to robię aktualnie. Biorąc udział w różnych warsztatach, ucząc się we Wrocławskiej Szkole Fotografii, podróżując w poszukiwaniu wiedzy fotograficznej po całej Polsce, wystawiając swoje prace we Wrocławiu czy innych miastach, zawsze żałowałem, że nikt nie inwestuje w fotograficzny rozwój młodzieży i dorosłych w Knurowie.

Postanowiłem jednak przestać narzekać i wziąć sprawy w swoje ręce. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić swoją pasją wielu z Was i dzięki temu w mieście powstanie pozytywna i twórcza społeczność, która stworzy wiele interesujących projektów i wystaw. Proponowane przeze mnie warsztaty to początek większego projektu. Jeśli tak jak myślę w Knurowie jest spory potencjał twórczy, to mam nadzieję, że moje warsztaty będą wstępem do stworzenia ciekawej lokalnej inicjatywy, na którą mam zarysowany całkiem fajny pomysł.


Knurów w fotografii Radosława Czapli i druk wielkoformatowy, kolorowe fotografie
 

Knurów Kursy i warsztaty fotograficzne na Śląsku

Od paru lat jako pedagog i fotograf prowadzę  kursy fotograficzne na terenie Polski, a zwłaszcza Śląska oraz Wrocławia. Odbyły się już "Twórcze warsztaty fotografii", "Warsztaty portret i oświetlenie", "Warsztaty analogowe", "Kurs podstaw  LR i Photoshop", "Przygotowanie do druku", "Oświetlenie w portrecie" itp. Prowadzę również różne zewnętrzne kursy np. cykliczne w Katowicach dla KursFoto.pl , czy też okazjonalne np. podczas Gliwickiego Offowego Festiwalu Filmowego autorskie warsztaty "Oświetlenie w portrecie".

Warsztaty i kursy fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na śląsku. Fotografia analogowa i cyfrowa. Nauka fotografii Knurów Oferta warsztatów dla instytucji, domów kultury i innych organizacji
zawiera w sobie różne formy pracy z dorosłymi, młodzieżą czy dziećmi.
Warsztaty mogą mieś formę jednodniową, formę cyklicznych spotkań comiesięcznych czy też cotygodniowych. Jestem w stanie dostosować program do poziomu odbiorców i możliwości lokalowych. Posiadam również swój sprzęt fotograficzny typu lampy, powiększalniki itd. Czy też rzutnik, laptopa, albumy i książki o tematyce warsztatów.

Oferta indywidualna kierowana jest zarówno do zapalonych pasjonatów fotografii jak i  początkujących miłośników cyfry oraz analogów, młodych i tych trochę starszych. Nauka w takiej formie to wspaniała przygoda, przyjazna atmosfera, wzbogacające doświadczenie, mobilizacja do działania, a przy okazji możliwość poznania innych pasjonatów fotografii oraz świetna zabawa.

Przykładowe tematy zajęć:  fotografia analogowa, obróbka fotograficzna, oświetlenie studyjne, fotografia portretowa, fotografia otworkowa, przygotowanie do druku, edycja zestawów fotografii, cyjanotypia i inne. Jeśli nie lubisz pracować w grupie istnieje możliwość spotkania się na konsultacjach indywidualnych.

Uczestnicy warsztatów uzyskują zniżkę na odbitki drylab oraz duże wydruki fotograficzne na papierze satynowym 255 w wysokości 10% na okres 6 miesięcy oraz 5 % zniżki na wydruki na papierach FineArt.
 

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ