Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

Portret klasyczny, fotografia czarno-biała i artystyczna. Radosław Czapla fotograf.
03 lutego 2014

Zapraszam na wernisaż !

Wernisaż odbędzie się 3 lutego o godzinie 17:00 w Galerii na Poziomie, która mieści się na trzecim Pietrze Bytomskiej Agory. Prace można oglądać tam od 03 lutego do 3 marca.

Autor zdjęć: Radosław Czapla – terapeuta leczenia uzależnień, lider ośrodka

Tematem zdjęć jest swego rodzaju autoportret osób uzależnionych. Bohaterzy wystawy nie widzą w mroku, do którego dotarli żadnych rozwiązań i w takim momencie często trafiają do nas na terapię. Zdjęcia były wykonywane podczas zajęć z młodzierzą.

Zapraszam na wystawę – Radosław Czapla

 

Trochę o młodzieży uzależnionej w kontekście wystawy:

Młodzież uzależniona pozostaje często sama ze swoim cierpieniem i zagubieniem, dopiero w procesie terapii powoli ujawniają, co przeżywają i dzięki pomocy mogą zacząć zmagać się ze swoimi lękami i problemami, zamiast uciekać od nich. Zdjęcia są czarno-białe, gdyż czerń dobrze obrazuje mrok otaczający młodzież, która wpadnie w kłopoty – rodzice są zabiegani, szkoła traci swój autorytet, relacje stają się płytkie, dookoła panuje relatywizm i kryzys wartości. Kiedyś wartości były kręgosłupem, który wspierał ludzi w trudnych momentach, a dziś wszystko jest względne, nie ma nic pewnego, nawet bliskość i związki często nie są niczym stabilnym. W ciągłej pogoni wielu szuka szybkich i łatwych rozwiązań. Nie mając nic stałego wokół siebie, odczuwając sporą samotność i pustkę dzieci mogą zgubić właściwą drogę. Początkowo uzależnienia kuszą, ponieważ szybko potrafią poprawić nastrój, ale poprawa nastroju nie rozwiązuje problemów, które zaczynają się piętrzyć i pogarszają sytuację. W rezultacie osoby uzależnione szukają szybkiego ukojenia, ucieczki od uczuć, jednak pogrążają się w coraz trudniejszej sytuacji bez wyjścia. Wszystkie sfery życia zostają zaniedbane – rodzina, bliscy, kariera, szkoła, pasje, zainteresowania, zdrowie, poczucie wartości itd. Człowiek w końcu pozostaje sam ze swoim uzależnieniem. Zdjęcia będą opowiadać właśnie o tej samotności. Nie będzie to opowieść o osobach pod wpływem różnych środków, nie będzie to opowieść o osobach po terapii, lecz będzie to opowieść o osobach, które starają się zerwać ze swoim uzależnieniem – o ich subiektywnych uczuciach, poczuciu winy, strachu, lęku, wyrzutach sumienia, braku wiary w poprawę, huśtawce emocji, odrzuceniu, braku bliskości oraz o ich cierpieniu. Ta beznadzieja staje się mechanizmem, który ciągnie ich do ponownego brania czy picia, a obraz siebie i świata jest w ich oczach mocno zakrzywiony. Bohaterzy wystawy nie widzą w mroku, do którego dotarli żadnych rozwiązań i w takim momencie często trafiają do nas na terapię.