Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf, fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf, fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf, fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

Portret klasyczny, fotografia czarno-biała i artystyczna. Radosław Czapla fotograf.
04 listopada 2021

Warsztaty portretowe w Katowicach

Nasze zajęcia skierowane są do wszystkich fotografów, niezależnie od stopnia zaawansowania i porusza szereg zagadnień związanych z fotografią portretową oraz studyjną. Program będzie składać się z trzech spotkań, z których każde będzie poruszać inny aspekt portretu. Przy okazji wszystkich zajęć będzie również uczyć się pracować z oświetleniem studyjnym i modyfikatorami oświetlenia. Można uczestniczyć w jednym wybranym spotkaniu lub we wszystkich trzech uzyskując zniżkę. Zajęcia prowadzą: Radosław Czapla i Karol Małota., a współorganizatorem jest Miejski Dom Kultury Bogucice - Zawodzie.

Warsztat fotograficzny kompozycja i oświetlenie w portrecie, praca z oświetleniem studyjnym oraz praca z modelem w Katowicach 2021r. i 2022r. prowadzi fotograf Radosław Czapla i Karol Małota w Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Zajęcia dla fotografów, warsztaty i kursy, nauka fotografii.Przewidywany czas każdego ze spotkań to około 5h.
Odbywać się one będą od godziny 10:00 w Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" ul. Markiefki 44 w Katowicach. 

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Opis kursu portretowego z oświetleniem studyjnym:

Nasz kurs ma na celu rozwinąć umiejętności poruszania się w tematyce portretu. Ważne będzie również rozumienie oświetlenia zastanego czy też błyskowego czy też  trening pracy z oświetleniem studyjnym oraz różnymi modyfikatorami.  Każde zajęcia tematyczne będą rozpoczynać się od wprowadzenia, części teoretycznej, krótkiej prezentacji multimedialnej oraz dawce inspiracji, a następnie będziemy intensywnie pracować w grupach. W zależności od potrzeb indywidualnych prowadzący postarają się rozszerzać tematykę, która będzie wam potrzebna.

Zniżka na wydruki w pracowni drukfineart.pl dla uczestników warsztatów fotograficznych kompozycja i oświetlenie w portrecie, praca z oświetleniem studyjnym oraz praca z modelem w Katowicach 2021r. i 2022r. prowadzi fotograf Radosław Czapla i Karol Małota w Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Zajęcia dla fotografów, warsztaty i kursy, nauka fotografii.
Uczestnicy warsztatów uzyskują zniżkę 10% na profesjonalne wydruki
na papierach fotograficznych w pracowni drukfineart.pl


Pierwsze zajęcia "Oświetlenie w portrecie" :

Pierwsze spotkanie zaczyna się 21.11.2021r. o godzinie 10:00.

Warsztat fotograficzny kompozycja i oświetlenie w portrecie, praca z oświetleniem studyjnym oraz praca z modelem w Katowicach 2021r. i 2022r. prowadzi fotograf Radosław Czapla i Karol Małota w Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Zajęcia dla fotografów, warsztaty i kursy, nauka fotografii.Warsztat ma na celu przybliżyć rozumienie roli światła w portrecie i pokazać w jaki sposób można tą wiedzę wykorzystywać. Pokażemy jak wpływa światło na portret ,jak je zauważać i odczytywać z fotografii.  Na tym warsztacie będziecie mieć okazję pracować ze światłem zastanym jak i studyjnym. Pokażemy jak mierzyć światło błyskowe oraz zastane. Opowiemy jak niskim kosztem można stworzyć swoje małe studio portretowe.

Drugie zajęcia "Portret a kompozycja"

Drugie  spotkanie zaczyna się 18.12.2021r. o godzinie 10:00.

Warsztat fotograficzny kompozycja i oświetlenie w portrecie, praca z oświetleniem studyjnym oraz praca z modelem w Katowicach 2021r. i 2022r. prowadzi fotograf Radosław Czapla i Karol Małota w Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Zajęcia dla fotografów, warsztaty i kursy, nauka fotografii.Podczas warsztatu skupimy się na tym jak komponować portret, jak kompozycja wpływa na odbiór w fotografii portretowej i na co zwracać uwagę.  Będziemy  wykorzystywać otoczenie i dostępne miejsce by zrobić ciekawą fotografię. Dowiecie się również o wpływie różnych modyfikatorów oświetlenia. Oczywiście dalej będziemy pracować ze światłem i sprzętem studyjnym używając go w kreatywny sposób.

 

Trzecie zajęcia "Praca z modelem"

Trzecie spotkanie zaczyna się 8 Stycznia 2022r. o godzinie 10:00.

Warsztat fotograficzny kompozycja i oświetlenie w portrecie, praca z oświetleniem studyjnym oraz praca z modelem w Katowicach 2021r. i 2022r. prowadzi fotograf Radosław Czapla i Karol Małota w Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Zajęcia dla fotografów, warsztaty i kursy, nauka fotografii. Na zakończenie cyklu będziecie mieć okazję wykorzystać to czego nauczyliście się poprzednio w pracy z modelem. Nie jest to, szczególnie dla początkujących, temat łatwy. Trzeba przełamać barierę między nami a obcą osobą, a dodatkowo opanować sprzęt, oświetlenie, kompozycję. Dlatego też na tych warsztatach będzie pracować z modelami/modelkami którzy przyjdą specjalnie na nasze zajęcia. Będziecie uczyć się  jak ustawić modela, jak z nim rozmawiać, czego nie wolno nam robić oraz opowiemy o tym skąd i jak brać modeli do swoich projektów i na co zwracać uwagę. Osoby bardziej zaawansowane dostaną specjalne zadanie, które będzie wymagało "wejścia w buty" wielkich mistrzów.


Sprawy organizacyjne:

Koszt jednych warsztatów to 100zł, wykupując wszystkie trzy warsztaty płacisz 250zł. Zapisujemy się mailowo pod adresem fotograf@radoslawczapla.pl
 


Warsztat fotograficzny kompozycja i oświetlenie w portrecie, praca z oświetleniem studyjnym oraz praca z modelem w Katowicach 2021r. i 2022r. prowadzi fotograf Radosław Czapla i Karol Małota w Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Zajęcia dla fotografów, warsztaty i kursy, nauka fotografii.

Katowice ulica Markiefki 44


Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Prowadzący kurs:

 

Radosław Czapla - prowadzący warsztat fotograficzny kompozycja i oświetlenie w portrecie, praca z oświetleniem studyjnym oraz praca z modelem w Katowicach 2021r. i 2022r. prowadzi fotograf Radosław Czapla i Karol Małota w Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Zajęcia dla fotografów, warsztaty i kursy, nauka fotografii.Radosław Czapla - pedagog, fotograf, trener.  Absolwent Wrocławskiej Szkoły Fotografii. Prowadzi własną działalność zajmując się profesjonalnym drukiem wystaw fotograficznych oraz  fotografią. Uczy fotografii podczas warsztatów, kursów i szkoleń fotograficznych gównie na Śląsku. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, nagród i wyróżnień. W tym roku został doceniony za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury za rok 2020. W swojej fotografii najbardziej interesuje się portretem, reportażem i fotografią krajobrazową. Miłośnik fotografii analogowej oraz podróży.

Karol Małota - miłośnik fotografii analogowej i portretu. Karol Małota - prowadzący warsztat fotograficzny kompozycja i oświetlenie w portrecie, praca z oświetleniem studyjnym oraz praca z modelem w Katowicach 2021r. i 2022r. prowadzi fotograf Radosław Czapla i Karol Małota w Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Zajęcia dla fotografów, warsztaty i kursy, nauka fotografii.Realizuje różne projekty długoterminowe. Lubi poświęcić swój czas i tworzyć przemyślane projekty. Fotografia analogowa pozwala mu się zatrzymać i dobrze przemyśleć wykonywane kadry, portretując poświęca sporo czasu by poznać historie portretowanych osób. Z pasją rozwija swoją fotograficzną przygodę.