Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Konsultacje indywidualne, pozostałe warsztaty:

Chętne osoby zapraszam do konsultacji indywidualnych, zainteresowane placówki i pedagogów do skorzystania z oferty warsztatów dla dzieci i młodzieży.
Organizuję również plenery fotograficzne.

Przykładowe tematy konsultacji fotograficznych/warsztatów:

zagadnienia techniczne i obsługa aparatu
obróbka fotografii w programach graficznych
wywoływanie RAW-ów
portret w studio
oświetlenie w portrecie
praca w profesjonalnym studio
znaczenie światła i pomiar światła
składanie zestawów fotografii
przegląd zdjęć
przygotowanie do druku
fotografia analogowa i praca w ciemni fotograficznej
fotografia otworkowa
oświetlenie w plenerze
fotografia krajobrazu
oraz inne


Warsztaty fotograficzne na terenie Śląska:

Istnieje możliwość przygotowania warsztatów lub plenerów fotograficznych w tematyce podobnej do tematów konsultacji. W razie zainteresowania proszę o kontakt. Optymalne grupy to 6-10 osób.

 

Fotografia otworkowa:

Oferuję również warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także młodzieży z różnorakich placówek. Polecam warsztaty otworkowe, na których można poczuć się jak we wnętrzu aparatu, stworzyć aparat z puszki i wykonać nim zdjęcie oraz je wywołać.

Jak to się stało, że powstały kursy i warsztaty fotograficzne
dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w Knurowie na Śląsku ?

Konsultacje fotograficzne, warsztaty fotograficzne, fotografia portretowa i artystyczna. Knurów - Śląskie.Przez lata pracowałem jako pedagog/psychoterapeuta w ośrodku dla młodzieży, gdzie byłem liderem odpowiedzialnym za program terapeutyczny i kierunki pracy z młodzieżą. Fotografia to moje hobby, dlatego również tam prowadziłem zajęcia fotograficzne, zarażając innych pasją, co zwieńczone było wystawą w Bytomiu.

Zawsze żałowałem, że moje pasje - wspinaczka i fotografia - nie mają zbytnio swojego miejsca w Knurowie. Narzekałem, że zbyt mało jest takich inicjatyw nakierowanych na rozwój różnorodnych pasji młodych ludzi w obrębie twórczym i sportowym w naszym mieście. Marzyłem, by kiedyś powstała tu ścianka wspinaczkowa, bym mógł trenować młodzież "u siebie", a nie w Gierałtowicach czy na hali "Arena" w Gliwicach, jak to robię aktualnie. Biorąc udział w różnych warsztatach, ucząc się we Wrocławskiej Szkole Fotografii, podróżując w poszukiwaniu wiedzy fotograficznej po całej Polsce, wystawiając swoje prace we Wrocławiu czy innych miastach, zawsze żałowałem, że nikt nie inwestuje w fotograficzny rozwój młodzieży i dorosłych w Knurowie.

Postanowiłem jednak przestać narzekać i wziąć sprawy w swoje ręce. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić swoją pasją wielu z Was i dzięki temu w mieście powstanie pozytywna i twórcza społeczność, która stworzy wiele interesujących projektów i wystaw. Proponowane przeze mnie warsztaty to początek większego projektu. Jeśli tak jak myślę w Knurowie jest spory potencjał twórczy, to mam nadzieję, że moje warsztaty będą wstępem do stworzenia ciekawej lokalnej inicjatywy, na którą mam zarysowany całkiem fajny pomysł. 

Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży w Knurowie, a także dla dorosłych. Fotografia cyfrowa i analogowa.

Ruszają kursy i warsztaty fotograficzne w Knurowie !

Od września 2019r.  ruszają kursy fotograficzne w Knurowie. "Twórcze warsztaty fotografii" skierowane są do osób, które chcą poszerzyć swoją pasję fotograficzną, uporządkować wiedzę, ujarzmić sprzęt, zrozumieć światło, poszerzyć horyzonty i przeżyć roczną przygodę warsztatową. Równolegle startują "Warsztaty fotografii analogowej" dla osób, które chcą spotkać się z magią fotografii, zrozumieć jej źródło i stworzyć odbitkę własnymi rękami od początku do końca. Oferuję również warsztaty portretowe, warsztaty studyjne, warsztaty otworkowe, naukę pracy w profesjonalnym studio itp. Jeśli nie lubisz pracować w grupie istnieje możliwość spotkania się na konsultacjach indywidualnych.

Warsztaty i kursy fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na śląsku. Fotografia analogowa i cyfrowa. KnurówOferta warsztatowa kierowana jest zarówno do zapalonych pasjonatów fotografii jak i początkujących, miłośników cyfry oraz analogów, młodych i tych trochę starszych. Nauka w takiej formie to wspaniała przygoda, przyjazna atmosfera, wzbogacające doświadczenie, mobilizacja do działania, a przy okazji możliwość poznania innych pasjonatów fotografii oraz świetna zabawa.

Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Was swoją pasją i z czasem powstanie w mieście pozytywna i twórcza społeczność, która stworzy wiele interesujących projektów i wystaw.

Uczestnicy warsztatów uzyskują możliwość wynajęcia studia oraz stałą zniżkę na duże wydruki wystawowe w wysokości 10%.

 

 

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

REZERWUJ LUB ZAPYTAJ

Warsztaty
analogowe

 

Poznaj magię fotografii analogowej. Stwórz fotografię własnymi rękami bez użycia komputera.

 

Warsztaty fotografii analogowej:

grupa 4-6 osób
zajęcia raz w miesiącu
ponad 30h warsztatów
praca głównie warsztatowa
kameralne grono
zapewnione materiały

 

Na warsztatach przejdziesz cały magiczny proces od zakładania filmu do aparatu, przez wywołanie negatywu i wykonanie własnej dużej odbitki.

 


 

 

 

 

 

Warsztaty
portret i oświetlenie

 

Naucz się lepiej rozumieć światło i jego wpływ na portret. Operuj światłem studyjnym, błyskowym oraz zastanym.

 

Warsztaty portret i oświetlenie:

grupa 6-8 osób
zajęcia raz w miesiącu
ponad 20h warsztatów
praca głównie warsztatowa
kameralne grono
dostęp do studia i albumów
        na zajęciach

Warsztaty kierowane są do osób obeznanych z obsługą aparatu oraz rozumiejących pojęcie ekspozycja.

 

 

Warsztaty fotograficzne

 

Rozwijaj swoje umiejętności i poszerzaj horyzonty na kursie fotografii twórczej dla ambitnych !!

 

Warsztaty fotograficzne:

grupa 6-8 osób
zajęcia dwa razy w miesiącu
ponad 70h warsztatów
praca głównie warsztatowa
kameralne grono
dostęp do albumów i studia
       na zajęciach

 

Warsztaty kierowane są do osób średnio zaawansowanych oraz ambitnych początkujących.

  

 

 

 

 

"Warsztaty fotografii analogowej" w Knurowie:

Ciemnia fotograficzna na warsztatach analogowych w Knurowie.Całe warsztaty to około 30 pełnych godzin rozłożonych na 5 spotkań.  Spotkania odbywają się kameralnie w grupie 4-6 osób raz lub dwa razy w miesiącu (decyzja należy do grupy). W ten sposób zdobywamy wiedzę i doświadczenie na zajęciach oraz mamy czas na pojawienie się pytań, wykonanie ewentualnych zadań i ćwiczeń. Praca w ciemni jest wciągająca i czasochłonna, dlatego bloki związane z wywoływaniem są wydłużone. Dzięki temu jest więcej czasu, by popracować własnymi rękami i poczuć magię fotografii.
Zapisując się na warsztat nie musisz posiadać żadnego sprzętu.
W cenę wliczony jest koszt materiałów takich jak: film Ilford Delta, chemia fotograficzna do wywołania negatywu, chemia do wykonania odbitek, profesjonalny papier fotograficzny multigradiacyjny Ilforda itd. Do pracy możemy wykorzystać moje dwa aparaty Minolty lub własne, jeśli ktoś posiada. Na zajęciach będziesz mieć okazję przejść cały proces fotografii - od założenia filmu, przez wykonanie zdjęć, wywołanie filmu, po własnoręczne wykonanie dużej odbitki pod powiększalnikiem. Po drodze będą pojawiać się różne wątki związane z fotografią. Zajęcia prowadzone są w komfortowych warunkach i kameralnym gronie. Mam nadzieję, że będzie to również okazja do mile spędzonego czasu, wielu rozmów o fotografii, przeglądania albumów, szukania inspiracji, wymiany doświadczeń. Zazwyczaj uczestnicy są pasjonatami fotografii, dlatego na każdych zajęciach zachęcam do przyniesienia paru zdjęć (niekoniecznie wykonanych analogiem), by wspólnie pochylić się nad zdjęciami i wymienić się uwagami, co moim zdaniem jest bardzo istotne w otwieraniu kolejnych wrót fotografii.

Program warsztatów fotografii analogowej:
1.  Informacje organizacyjne, zapoznanie uczestników, wprowadzenie w tematykę fotografii analogowej,
     prezentacja prac analogowych, materiałów itd. (3h)
2.  Montaż filmów, wykonanie zdjęć (studio bądź plener), wywoływanie wykonanego negatywu. (4-5h)
3.  Wywołanie odbitek z negatywu - praca pod powiększalnikiem. (6-7h)
4.  Wywołanie kliszy i wykonanie własnej odbitki - praca indywidualna. (12h)
5. Podsumowanie zajęć i przegląd prac. (2-3h)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gdzie i kiedy ?
Zajęcia mogą ruszyć, gdy znajdą się minimum 4 chętne i zdecydowane osoby, które podpiszą umowę na cały cykl zajęć. Tylko taka liczba osób gwarantuje zwrot wysokich kosztów materiałów potrzebnych do zajęć. Pracować będziemy w moim studio i ciemni przy ulicy Niepodległości.

Koszt ?
Pełen koszt warsztatów to 600zł płatny jednorazowo za cały cykl 5 zajęć z materiałami. Istnieje możliwość płatności w 5 ratach po 130zł płatnych każdorazowo przed zajęciami.

 

 

Warsztaty portret i oświetlenie:

Kursy fotografii portretowej na Śląsku w Knurowie, warsztaty fotograficzne, Radosław Czapla

Spotkania będą się odbywać warsztatowo raz w miesiącu po 3 godziny przez okres 5 miesięcy. Planowana jest również dodatkowo jedna sobota (6h) na intensywniejszy warsztat lub plener. W sumie będzie to ponad 20h intensywnych warsztatów. Taka forma zajęć pozwala na w miarę stałą mobilizację do pracy, wykonanie dodatkowych zadań i utrwalenie cząstkowej wiedzy między spotkaniami. Każde kolejne spotkanie będziemy zaczynać od przeglądu prac i podsumowania poprzednich zajęć. Kursy mają charakter głównie warsztatowy, choć będzie również przekazywana niezbędna wiedza dotycząca podstaw fotografii oraz prezentowanych tematów. W zależności od zaawansowania grupy i jej zainteresowań program może być  lekko modyfikowany - dostosowany do poziomu uczestników.  Zajęcia prowadzone będą w komfortowych warunkach i kameralnym gronie. Uczestnicy podczas zajęć będą mieli dostęp do studia oraz albumów fotograficznych. Będzie to również okazja do mile spędzonego czasu, wielu rozmów o fotografii, poszukiwania inspiracji, wymiany doświadczeń, wzajemnej współpracy. Znajdzie się też chwila na kawę, herbatę i drobny poczęstunek.

Program warsztatów twórczej fotografii:
omówienie zagadnień technicznych
BHP pracy w studiu fotograficznym
znaczenie światła i pomiar światła
oświetlenie w portrecie
modelowanie światłem
praca w profesjonalnym studio
portret w plenerze

Gdzie i kiedy ?
Zajęcia mogą ruszyć, gdy znajdzie się minimum 6 chętnych i zdecydowanych osób, które podpiszą umowę na cały cykl zajęć. Tylko taka liczba uczestników gwarantuje zwrot wszystkich kosztów i materiałów potrzebnych do przeprowadzenia kursu. Planowany start warsztatów - wrzesień 2019 - może ulec drobnej zmianie. Pracować będziemy w moim studio przy ulicy Niepodległości. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść podpisaną zgodę rodziców.

Koszt ?
Koszt warsztatów to 80zł miesięcznie (5 rat) lub 350zł za cały cykl 5 miesięczny przy płatności jednorazowej.

 

 

"Twórcze warsztaty fotograficzne" w Knurowie:

Warsztaty i kursy fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Śląsk, Knurów i okolice. Fotograf Radosław Czapla.Spotkania będą się odbywać warsztatowo dwa razy w miesiącu po 3 godziny przez okres 10 miesięcy. Planowany jest również dodatkowy jednodniowy plener fotograficzny. W sumie będzie to ponad 70h intensywnych warsztatów. Taka forma zajęć pozwala na w miarę stałą mobilizację do pracy, wykonanie dodatkowych zadań i utrwalenie cząstkowej wiedzy między spotkaniami. Każde kolejne spotkanie będziemy zaczynać od przeglądu prac i podsumowania poprzednich zajęć. Kursy mają charakter głównie warsztatowy, choć będzie również przekazywana niezbędna wiedza dotycząca podstaw fotografii oraz prezentowanych tematów. W zależności od zaawansowania grupy i jej zainteresowań program może być  modyfikowany - dostosowany do poziomu uczestników.  Zajęcia prowadzone będą w komfortowych warunkach i kameralnym gronie. Uczestnicy podczas zajęć będą mieli dostęp do studia oraz albumów fotograficznych. Będzie to również okazja do mile spędzonego czasu, wielu rozmów o fotografii, poszukiwania inspiracji, wymiany doświadczeń, wzajemnej współpracy. Znajdzie się też chwila na kawę, herbatę i drobny poczęstunek.

Program warsztatów twórczej fotografii:
omówienie zagadnień technicznych
ekspozycja, histogram, korekta ekspozycji
kompozycja i kadrowanie
znaczenie światła i pomiar światła
oświetlenie w portrecie
praca w profesjonalnym studio
portret w plenerze
podstawy obróbki fotograficznej
twórcze spojrzenie na fotografię

Gdzie i kiedy ?
Zajęcia mogą ruszyć, gdy znajdzie się minimum 6 chętnych i zdecydowanych osób, które podpiszą umowę na cały cykl zajęć. Tylko taka liczba uczestników gwarantuje zwrot wszystkich kosztów i materiałów potrzebnych do przeprowadzenia kursu. Planowany start warsztatów - wrzesień 2019 - może ulec drobnej zmianie. Pracować będziemy w moim studio przy ulicy Niepodległości. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść podpisaną zgodę rodziców.

Koszt ?
Koszt warsztatów to 120zł miesięcznie (10 rat) lub 1100zł za cały cykl 10 miesięczny przy płatności jednorazowej.