Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

Sesja portretowa z wydrukiem galeryjnej jakości.
13 września 2019

Sesja portretowa z wydrukiem wysokiej jakości.

Dobrze wykonana sesja studyjna portretowa to czasochłonne i wymagające zajęcie. Pomysł, realizacja, dobór sprzętu, oświetlenia, kreacji, współpraca z modelem, właściwe wykorzystanie sprzętu, wybór obiektywów, modelowanie światłem.. itd.  Cały kunszt tej formy fotografii to skupienie na osobie fotografowanej, operowanie światłocieniem i świadome kadrowanie. Efektem takich zdjęć jest fotografia wyrazista, niebywałej jakości. To wszystko trwa sporo czasu ale jakość tkwi w szczegółach.

 

Sesja to tylko część pracy, sam zobacz:

 

Wywołanie zdjęcia, wydruk, oprawa prac.

Wydruk galeryjnej jakosci na papierach fine artowych i fotograficznych do rozmiaru A2, portrety, obróbka fotografii i przygotowanie do druku.By zdjęcie miało odpowiednią jakość jest wykonywane w surowym formacie tak zwanym RAWie. Zdjęcie takie trzeba wywołać na komputerze, a najlepiej posiadając specjalny, skalibrowany monitor fotograficzny, który pomoże nam w odwzorowaniu odpowiednich kolorów, pokaże nam głębokie przejścia tonalane itd. Kiedy skończymy pracę z suwaczkami Lightrooma można jeszcze wprowadzić drobne korekty w Photoshopie, co również jest czasochłonne. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest odpowiednie przygotowanie fotografii by wyglądała dobrze w internecie ale i by była odpowiednio przygotowana również do druku. Każdy niuans potrafi zepsuć efekt naszej pracy, a przecież chodzi nam o to by móc na końcu zobaczyć pięknie wykonane zdjęcie.  Zdjęcie robiliśmy aparatem, musimy je przetworzyć w komputerze korzystając z jakiegoś monitora, a następnie wydrukować w kolejnym urządzeniu.. By wszystkie urządzenia współgrały w pokonaniu tej drogi przez fotografię, wymagany jest odpowiedni sprzęt, wprawa, wiedza i doświadczenie.
 

Wydruk galeryjnej jakości, czy warto ?

Wydruk galeryjnej jakosci na papierach fine artowych i fotograficznych do rozmiaru A2, portrety, obróbka fotografii i przygotowanie do druku.Zawsze warto mieć świetnej jakości zdjęcie o niebywałej estetyce, galeryjnej jakości.
Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi na myśl: toniemy w obrazach internetowych, przeciętnie poświęcony czas na oglądanie zdjęcia w internecie to 3 sekundy, a jakość fotografii jest zazwyczaj zabita w internecie. Drugą rzeczą jest nagromadzenie zdjęć na dyskach - to trójkąt Bermudzki dla naszej fotografii. Trzecia sprawa: skoro zrobiliśmy sobie dobre jakościowo zdjęcie u fachowca, to warto je również u fachowca dobrze wydrukować, oprawić i postawić lub powiesić w domu, a na pewno będą przyciągać uwagę. Dobór papierów, niebywały wydruk, jakość zdjęcia, przejścia tonalne itd.. wszystko składa się na estetykę naszej fotografii, a ta niewątpliwie ma wpływ na jej odbiór.
Do tego trwałość: wydruki takie dzięki Chroma Optimizer zastosowanym w Canonie mają sporą odporność na czynniki zewnętrzne. Możliwe, że twoje wnuki będą mogły podziwiać taką fotografię, tak jak ja podziwiam rzemieślniczo, perfekcyjne wykonane zdjęcia studyjne mojego dziadka.


Czemu wydruk galeryjny?

Wydruk galeryjnej jakosci na papierach fine artowych i fotograficznych do rozmiaru A2, portrety, obróbka fotografii i przygotowanie do druku.Laby nie mają takich kolorów, rozpiętości tonalnej i szybciej tracą kolory, suche laby mają gorszą jakość i trwałość również jest mniejszą od fachowych drukarek. Drukarki Canona z serii imagePROGRAF dzięki nowemu systemowi 12 atramentów LUCIA PRO obrazy są wiernie odwzorowane na wydrukach. Nowo opracowane mikrokapsułki atramentu LUCIA PRO zapewniają lepsze kolory o szerszej gamie i większą szczegółowość niż dotychczas. Szeroki zakres dynamiczny kolorów i większa szczegółowość obrazu w ciemniejszych partiach pozwalają ukazać wszystkie subtelne niuanse fotografii.  Tworzenie fantastycznych czarno-białych wydruków o neutralnych odcieniach umożliwiają cztery specjalne atramenty monochromatyczne dające niebywałe przejścia tonalne i głębię obrazu. Na takich drukarkach drukuje się zdjęcia na wystawy, do galerii. LUCIA PRO to prawdopodobnie jeden z najlepszych na świecie obecnie systemów do druku. Do tego masz możliwość wybrania ciekawych papierów, w tym barytowych, fine artowych, RAGów itp. Skoro wykupujesz sesję, to zadbaj by była wykonana przez fachowca, na fachowym sprzęcie, a powinieneś zobaczyć i poczuć różnicę.
 

Sesja studyjna, artystyczna wysokiej jakości i perfekcyjne zdjęcia.

Bo każdy szczegół się liczy od doboru perfekcyjnych obiektywów, dobrego aparatu, przez właściwą obróbkę, na wysokiej klasy sprzęcie, po wydruk na wspaniałej drukarce. A po co to wszystko ?  Bo szczegóły tworzą perfekcję, a perfekcja nie jest już szczegółem. Zamów taką sesję i sam oceń efekty trzymając perfekcyjną, dużą fotografię w rękach..


Tylko do końca 2019r. promocyjnie sesja artystyczna portretowa za 300zł:

Przygotowanie pomysłu sesji + około 2h w studio + kompleksowa obróbka zdjęcia + przygotowanie do druku + wydruk fotografii 20x30 wraz z oprawą w cenie 300zł.

Zapraszam !