Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

Warsztaty fotoggraficzne w Katowicach 0 oświetlenie studyjne
21 lutego 2023

Ruszają zapisy na warsztaty z oświetlenia  !

Mam zaszczyt powiadomić was o kolejnej turze warsztatów, które będę prowadził wraz z Karolem Małotą w Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Podobnie jak poprzednie serie warsztaty będą się odbywać w jedną sobotę w miesiącu (marzec, kwiecień, maj i czerwiec), a następnie zakończone będą wystawą zbiorową (wrzesień) dla osób, które przygotują prace na odpowiednim poziomie, zatwierdzone przez prowadzących oraz będą obecni na ponad połowie zajęć. Tematem wystawy jest "Światło" i jego świadome użycie w portrecie, martwej naturze, fotografii reklamowej. Głównie będziemy pracować oświetleniem studyjnym ale pokażemy też parę trików z lampą systemową lub pracę z światłem ciągłym czy zastanym. Zerkniemy również na podstawy LR i PS i innych.

 

Warsztaty "Oświetlenie" w Katowicach:

Tematy jakie będziemy poruszać na warsztatach to światło i oświetlenie, dużo będzie z obsługi lamp studyjnych oraz  zarezerwowany czas na konsultacje fotografii, a ponadto na spotkaniach będziemy kolejno poruszać takie tematy:

 25 marca:

Obsługa lamp studyjnych, oświetlenie w portrecie, modyfikatory oświetlenia.

 22 kwietnia:

  Fotografia reklamowa i martwej natury, modyfikatory oświetlenia.

 20 maja:

Inne rodzaje oświetlenia (światło ciągłe, lampy systemowe) oraz alternatywne sposoby wykorzystania lamp studyjnych, jak pogoda pozwoli to i na zewnątrz.

24 czerwca:

Oświetlenie w klimacie malarskim oraz programy graficzne - podstawowa obróbka.


Standardowo dla naszej pracy na początku zajęć uczestnicy mają możliwość skonsultowania przed grupą swoich prac w formie papierowej. Następnie robimy krótki wstęp teoretyczny i przechodzimy tym razem do obszernej pracy warsztatowej. Na bieżąco będziemy do dyspozycji dla uczestników, dzięki czemu zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane będą miały szansę na zadanie pytań o różnym poziomie trudności dostosowanym do swojego poziomu. Najczęściej będziemy pracować na trzech stanowiskach studyjnych.


Wstępne terminy to:

Pierwsze zajęcia 25 marca 2023

Drugie zajęcia 22 kwietnia 2023

Trzecie zajęcia 20 maja 2023

Czwarte 24 czerwca 2023

Wernisaż i wystawa we wrześniu 2023

Cena:

Opłata za jedne zajęcia 150zł lub 4 spotkania w opłacie jednorazowej 500zł.
Zapisy mailowe - liczba miejsc ograniczona - 15 !!   fotograf@radoslawczapla.pl
 

    


Wernisaż wystawy:

Do wernisażu będą dopuszczone osoby, które przygotują prace na odpowiednim poziomie w temacie oświetlenia w jednym z trzech obszarów (portret, martwa natura, fotografia reklamowa) oraz były na ponad połowie zajęć. Wernisaż odbędzie się w MDK Bogucice-Zawodzie przy ulicy Marcinkiewicza we wrześniu.

Osoby drukujące na papierze satynowym 255 w pracowni druku drukFineArt.pl uzyskują standardowo zniżkę 10% na swoje wydruki do wystawy, polecam.


Poniżej kilka migawek z poprzednich warsztatów: