Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf, fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf, fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf, fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

Ruszają warsztaty fotograficzne w Katowicach 2022 - 2023 prowadzący Radosław Czapla i Karol Małota
09 października 2022

Ruszają warsztaty fotograficzne w Katowicach

Warsztaty "Świat Wielkich Mistrzów" będą obejmować 4 spotkania przygotowujące do zbiorowej wystawy, która odbędzie się 18.02.2023r. w Katowicach. Warsztaty mają na celu pobudzić kreatywność, poprawić warsztat fotograficzny, poszerzyć wiedzę o fotografii oraz zachęcić do poznawania jej historii, poszukiwania informacji, przeglądania albumów, poznawaniu biografii i rozumieniu zdjęć w szerszym kontekście. 

Ofertę kierujemy zarówno do amatorów fotografii jak i fotografów - warunek jest jeden niezależnie od poziomu.. intensywnie pracujemy i przynosicie wersje papierowe prac na zajęcia (jakość nie ma istotnego znaczenia). Na wszystkich zajęciach omawiamy przyniesione zdjęcia przez uczestników. Ponadto realizujemy dodatkowy co miesięczny temat zajęć i pracujemy nad wystawą. 

Poprzednia seria warsztatów "Twórcze warsztaty fotograficzne" 2022 w Katowicach prowadzone przez Radosława Czaplę i Karola Małotę przy współpracy z MDK Bogucice-Zawodzie oraz www.drukfineart.pl

Spotkania będą okazją do konsultowania i omawiania własnych zdjęć, projektów jak i zdjęć innych osób. Dbamy zawsze by atmosfera była przyjazna, inspirująca oraz napędzająca do działania. Czasem „wejdziecie w buty mistrza” by zrozumieć jego warsztat, będą też częste okazje do nauki lepszego "czytania" i rozumienia fotografii. Uczestnicy poprzednich warsztatów cenili możliwość konstruktywnie spędzonego czasu wśród innych pasjonatów, różnych osobowości i inspirującej współpracy. Możesz zobaczyć wernisaż powarsztatowej wystawy "Myśli", która jest efektem poprzedniej edycji "Twórczych warsztatów fotograficznych".

Poprzednia seria warsztatów "Twórcze warsztaty fotograficzne" 2022 w Katowicach prowadzone przez Radosława Czaplę i Karola Małotę przy współpracy z MDK Bogucice-Zawodzie oraz www.drukfineart.pl

Przebieg każdorazowych spotkań fotograficznych:

 1. Jak w poprzedniej edycji zajęcia będziemy zaczynać od konsultowania prac – zarówno dotyczących tematów jak i innych zestawów, którymi chcecie się podzielić i mówić z grupą. To świetna forma poszerzania horyzontów.
 2. Kolejnym etapem będzie część teoretyczno-wykładowa dotycząca tematu aktualnych zajęć, przejrzenie albumów, prezentacji, wprowadzenie w temat itp.
 3. Część warsztatowa – praca nad zadaniami od wykładowców w temacie zajęć oraz czas na konsultacje indywidualne z wykładowcami.
   

Wystawa „ W hołdzie Mistrzom fotografii” lub „W butach mistrza”
(dokładny tytuł wybierzemy na pierwszych zajęciach).

Do wystawy mogą przystąpić osoby, które były na co najmniej połowie zajęć oraz, które konsultowały przygotowanie pracy i dostały akceptację. Każdy z uczestników będzie miał kawałek ściany około 1m szeroki 2m wysoki. Praca może być małym zestawem lub pojedynczą pracą.  Może to być reprodukcja pracy mistrza lub praca zainspirowaną stylem mistrza.  Wystawa ponownie w MDK Bogucice-Zawodzie. 

Poprzednia seria warsztatów "Twórcze warsztaty fotograficzne" 2022 w Katowicach prowadzone przez Radosława Czaplę i Karola Małotę przy współpracy z MDK Bogucice-Zawodzie oraz www.drukfineart.pl Wernisaż "Myśli" był zwieńczeniem 4 intensywnych spotkań warsztatowych.

 

Tematy i terminy poszczególnych zajęć:


Spotkanie organizacyjne, praca ze statywem. (22.10.2022r.)

 • Omawiani klasyczni mistrzowie między innymi Grupa F64, Nadar, Avedon, Karsh, i wiele innych.
 • Będą między innymi wątki portretowe, produktowe i architektura.
   

Piktorializm oraz portret psychologiczny. (26.11.2022r.)

 • Omawiana między innymi Francesca Woodman, Beksiński, Alfred Stieglitz, Frantisek Drtikol, Jaroslav Rossler, Jan Bułhak, Josef Sudek, Jaromir Funke, Gierałtowski i inni.
 • Będziemy pracować nad kreatywnością zarówno kadrów jak kreatywnym wykorzystaniu aparatu.


Różne podejścia do reportażu. (17.12.2022r.)

 • Omawiany między innymi Henri Cartier-Bresson, Robert Capa, Weege, Ara Guler, Agencja Magnum i wiele innych.
 • Po części konsultacyjnej i wykładowej spacer fotograficzny w wyznaczone miejsce w Katowicach.


Kompozycja, fotografia kreacyjna i planowana. (14.01.2022r.)

 • Omawiany Rescuenco, Minkinen, Michael Kenna, Irving Penn, Gilbert Garcin, Clemens Asher, Roger Ballen, Arnold Newman,  Pavel Mára i inni.

 

Wernisaż w Domu Kultury-Bogucice-Zawodzie.  (18.02.2022r.)


Informacje organizacyjne:

Tematy zajęć pozostają bez zmian, natomiast koncepcja omawianych fotografów będzie ulegać zmianie, opisani wyżej fotografowie to tylko wstępne propozycje. Zajęcia będą odbywać się w MDK Bogucice-Zawodzie, tym razem w oddziale Zawodzie (ulica Karola Marcinkowskiego 13, 40-233 Katowice) gdzie do dyspozycji będziemy mieli dużą salę z częścią wykładową i warsztatową.

Sala na warsztaty fotograficzne w Katowicach - MDK Bogucice-Zawodzie Warsztaty prowadzi Radosław Czapla i Karol Małota 2022 do 2023 przy udziale www.drukfineart.pl      Sala na warsztaty fotograficzne w Katowicach - MDK Bogucice-Zawodzie Warsztaty prowadzi Radosław Czapla i Karol Małota 2022 do 2023 przy udziale www.drukfineart.pl

Koszt warsztatów – jedno spotkanie 125zł. W wypadku wykupienia całości koszt 4 spotkań wynosi 400zł. Uczestnicy uzyskują zniżkę w www.drukfineart.pl na wydruk prac na papierach fotograficznych w wysokości 10%.

 

Jak się przygotować i znaleźć inspirację do wystawy:

Śmiało możecie szukać przed warsztatami mistrzów fotografii w wielu książkach, może już macie kogoś na myśli, a może chcecie się zainspirować dopiero na zajęciach. Decyzja należy do was ale im wcześniej będziecie myśleć o projekcie tym łatwiej będzie wam znaleźć kierunek pracy. Na tej stronie macie przykładowe nazwiska „ojców fotografii”  jest ich oczywiście dużo więcej niż tutaj. W opisie harmonogramu zajęć też możecie znaleźć parę podpowiedzi. Osoby, które uczestniczyły w poprzedniej edycji „Twórczych warsztatów” z wystawą "Myśli" wiedzą, że duża część pracy to wasza praca własna poza zajęciami, a zajęcia mają być motorem napędowym do działania, studnią inspiracji, możliwością konsultacji, poszukiwania rozwiązań napotkanych problemów i trudności. To wy wykonujecie robotę, my możemy tylko wam pomóc i was nakierować. Będziemy też przed każdym spotkaniem informować co należy przynieść i jak się przygotować, dodatkowo jeśli jesteś na naszej grupie FB to również możesz zadawać pytania na bieżąco, a prowadzący często wrzucają przydatne linki, materiały, polecają literaturę lub filmy.

 


Prowadzący kurs:

Radosław Czapla prowadzący warsztaty fotograficzne w KatowicachRadosław Czapla - pedagog, fotograf, trener.  Absolwent Wrocławskiej Szkoły Fotografii. Prowadzi własną działalność zajmując się profesjonalnym drukiem wystaw fotograficznych oraz  fotografią. Uczy fotografii podczas warsztatów, kursów i szkoleń fotograficznych gównie na Śląsku. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, nagród i wyróżnień. W tym roku został doceniony za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury za rok 2021, jest to drugi rok z rzędu z takim wyróżnieniem.

Karol Małota - miłośnik fotografii analogowej i portretu. Karol Małota prowadzący warsztaty fotograficzne w KatowicachRealizuje różne projekty długoterminowe. Lubi poświęcić swój czas i tworzyć przemyślane projekty. Fotografia analogowa pozwala mu się zatrzymać i dobrze przemyśleć wykonywane kadry, portretując poświęca sporo czasu by poznać historie portretowanych osób. Z pasją rozwija swoją fotograficzną przygodę.