Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

Analogowa fotografia podczas pleneru w górach
30 listopada 2018

Plener fotograficzny i praca w ciemni..

W końcu się doczekałem 4 dniowego wyjazdu do Wataszki, gdzie z dala od zgiełku mogłem poprzebywać w otoczeniu przyrody i zająć się fotografią analogową.

Tak wyglądały nasze wywołane zdjęcia.

 

Relacja z wyjazdu, spacerów, ciemni i analogowej zabawy:

Zabawa okazała się przednia. W czwartek wieczorem gdy przyjechałem wszystko było jeszcze opruszone śniegiem. Jeden dzień oddechu w ciszy i można było zaczynać nasz szkolny plener. Wcześniej zakupiłem swój super aparat Konica Minolta x300 za 200zł i parę klisz. By mieć na czym pracować ruszyliśmy na spacer w bardzo mglistą pogodę odwiedzając kolejny raz kapliczkę ukrytą w lesie.

Wywoływanie kliszy.

KliszaPierw trzeba było się zmierzyć z własną kliszą w całkowitych ciemnościach. Opanowanie ruchów, otwarcie kliszy, załadowanie do koreksu itd poszło wszystkim dość sprawnie. Wszyscy jednak nadal byli niepewni co od efektów, zwłaszcza, że wielu z nas pierwszy raz używało swoich aparatów. Tym bardziej dużą radością dla nas było powieszenie do suszenia owoców swoje pracy.

Praca pod powiększalnikiem:

Następnie czekała nas najprzyjemniejsza część pracy czyli praca pod powiększalnikiem. Utrwalanie owoców swojej pracy na papier, osiąganie zamierzonych efektów i wspólna praca to była prawdziwa zabawa.

Poniżej dołączam parę zdjęć z pleneru:

W dniu wyjazdu pożegnało nas słońce..