Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

Wydruk fotografii, grafik, FineArt, Giclee, kalibracja 2023
13 kwietnia 2021

Nagroda Gminy Knurów

Wielka radość z  otrzymania Nagrody Gminy Knurów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury za rok 2020. Tym bardziej, że zostałem nagrodzony wraz z cenionymi przeze mnie fotografami - Jadwigą Janowską i Krzysztofem Gołuchem.

Więcej niż zakładałem..

Dla mnie to ogromny sukces. Mimo, że fotografia jest moją pasją od niemal 9 lat to  dopiero od dwóch lat zawodowo zająłem się fotografią. Wcześniej przez ponad dekadę pracowałem jako pedagog, psychoterapeuta z młodzieżą będąc liderem ośrodka Dom Nadziei w Bytomiu. Przekształcając fotografię z pasji w zawód  postawiałem sobie dwa cele:

  • chciałem by fotografia nie znudziła mi się jako monotonny, komercyjny zawód
  • planowałem dzielić się pasją z innymi i promować fotografię jako sztukę

    Nagroda Gminy Knurów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury za rok 2020 dla Radosław Czapla fotografia i druk 2021. Śląsk, Knurów, Fotograf Radosław Czapla. druk Radosław Czapla, kalibracja, warsztaty, szkolenia, FineArt
     

Jak realizowałem te cele przez ostatnie dwa lata ?

Zaangażowałem się w różne artystyczne projekty . Moje prace wisiały na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Nadal jestem w trakcie pracy nad kolejnymi projektami. Wielokrotnie w ostatnim czasie byłem nagradzany, zwłaszcza za fotografię krajobrazową. Realizuję wiele autorskich projektów.

Stworzyłem cenione miejsce druku wystaw fotograficznych i druków FineArt w Knurowie, które jest doceniane przez znamienitych fotografów z całego kraju. Drukuję również grafiki dla wielu artystów z Polski czy różnych instytucji takich jak choćby muzeum w Gliwicach czy galeria z Amsterdamu.

Kontynuuję moje pedagogiczne powołanie - ucząc innych fotografii na warsztatach w Knurowie jak i w Katowicach czy przy okazji różnych artystycznych eventów. Prócz cyfrowej fotografii prowadzę również warsztaty analogowe, na które przyjeżdżają do Knurowa ludzie z różnych zakątków Polski.

Nadal angażuję się w wiele społecznych projektów, współpracuję z lokalnymi Stowarzyszeniami i Fundacjami takimi jak Stowarzyszenie GTW czy Fundacja Gram Kibicuję Pomagam z Knurowa. Los ludzi nigdy nie był mi obojętny.

Ta nagroda jest dla mnie wielką radością i potwierdzeniem, że zmierzam w dobrym kierunku, choć nie jest to łatwe w czasach pandemii, gdzie wiele moich działań jest mocno ograniczonych, a dużo energii pochłania ciągła adaptacja do nowych warunków i obostrzeń.