Radosław Czapla fotograf Knurów, Pracownia druku fineart.pl Radosława Czapli na Śląsku. Druk wystaw fotograficznych oraz FineArt, Giclee, wydruki kolekcjonerskie i artystyczne. Duże fotografie i reprodukcje obrazów Knurów, Gliwice, Zabrze, Katowice fotograf Radosław Czapla nauka fotografii warsztaty i fotografia analogowa

Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla     Profesjonalny fotograf Radosław Czapla. Zajmuję się fotografią studyjną, portretową, artystyczną, rodzinną, komercyjną, analogową , dokumentalną i plenerową. Prowadzę skolenia, warsztaty oraz konsultacje  fotograficzne. Druk wielkoformatowy fotografii, druk galeryjny, kolekcjonerski. Drukarnia - duże wydruki fotografii.      Druk wystaw fotograficznych, fineart oraz giclee na Śląsku. drukfineart.pl - Radosław Czapla

Facebook Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Youtube Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.
Instagram Radosław Czapla, profesjonalny fotograf,  fotograf Knurów, druk Knurów. Warsztaty fotograficzne.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Zapraszam do kontaktu i dzielenia się swoimi uwagami odnośnie usług czy wyglądu strony.

Druk KnuróRadosław Czapla Druk i Fotografia      Knurów Warsztaty

Wydruk fotografii, grafik, FineArt, Giclee, kalibracja 2023
20 listopada 2020

Kalibracja monitorów na Śląsku

W związku z waszymi częstymi sugestiami pojawiły się właśnie nowe usługi w mojej ofercie. Od dzisiaj wykonuję kalibrację monitorów, kalibrację laptopów, kalibrację projektorów. Dla chętnych by również wasz aparat dobrze rejestrował kolory wykonuję też kalibrację kolorystyczną programową.
Kalibracja monitorów, laptopów, projektorów na Śląsku za pomocą x-rite i1 Display PRO i szkolenie z przygotowania do druku.

Dla kogo kalibracja monitorów, laptopów ?

Kalibracja monitora jest dla każdego, kto chce mieć bardziej prawidłowe kolory na ekranie. Na pewno skalibrowany monitor jest podstawą komfortu pracy dla amatorów fotografii, zawodowców jak i grafików.

Jeśli siedzisz długo przy obróbce zdjęć, a finalnie na wydrukach pojawia się zupełnie inny obraz, to prawdopodobnie masz źle skalibrowany monitor lub nie umiesz posługiwać się przestrzeniami barwnymi. 

Kalibracja monitorów, laptopów, projektorów na Śląsku za pomocą x-rite i1 Display PRO i szkolenie z przygotowania do druku.

Co daje kalibracja ?

Od kalibracji monitora zależy czy obraz wyświetlany na monitorze zgadza się z danym profilem barwnym. Kalibrując twój monitor przygotuję profile pod druk oraz pod przestrzeń internetową oraz przekażę Ci podstawowe informacje w jaki sposób się nimi posługiwać.

Na czym polega kalibracja?

Kalibracja to regulacja głównie programowa monitora , by wyświetlał obraz o zadanych parametrach jasności, temperatury punktu bieli oraz gammy. Skalibrować można każdy monitor, ekran laptopa, projektor jednak o jakości kalibracji decyduje jakość urządzenia oraz umiejętność wyświetlania przez urządzenie określonego zakresu barw - zazwyczaj monitory graficzne, fotograficzne powinny prawidłowo wyświetlać przestrzeń barwną AdobrRGB.
 

Jak wykonuję kalibrację monitora ?

Monitor kalibruję programowo z pomocą jednego z najlepszych kalibratorów  X-rite i1 Display Pro poprzez utworzenie profilu barwnego ICC. Profil barwny to zbiór danych opisujących w jaki sposób dane urządzenie reprodukuje kolory. Informacje zawarte w plikach ICC wykorzystywane są przez system zarządzania barwą i instruują kartę graficzną w jaki sposób wyświetlać kolory, by były wiernie odwzorowane. Ważną częścią kalibracji jest rozmowa - szybki szkolenie by lepiej radzić sobie z profilami kolorystycznymi, stanowiskiem do pracy, przygotowaniem do druku.

Kalibracja monitorów, laptopów, projektorów na Śląsku za pomocą x-rite i1 Display PRO i szkolenie z przygotowania do druku.